Paslaugos

Dantenų recesijos gydymas

Dantenos – minkštasis audinys, supantis ir prilaikantis dantis. Vyresniame amžiuje arba dėl įvairių priežasčių jos gali pradėti trauktis. Taip apnuoginamas danties kaklelis ar net dalis šaknies. Tai vadinama dantenų recesija.

Kokios priežastys gali tai sukelti tokią ligą?

Dantenų recesijos atsiradimą gali lemti įvairios priežastys:

mechaninis dirginimas (netinkamas dantų valymas pernelyg kietu šepetėliu ir pan.),

Dažnai tokios būklės priežastimi tampa keli faktoriai, kiekvienas atvejis – labai individualus.

Kaip atpažinti dantenų recesiją?

Kuo anksčiau pastebimi pirmieji simptomai, tuo anksčiau gali būti pradedamas dantenų recesijos gydymas. Todėl pastebėjus įtartinus pokyčius, rekomenduojama nedelsti ir apsilankyti odontologo kabinete. Dar tik besiformuojančią arba jau atsiradusią recesiją gali išduoti:

  • dantų jautrumas kaklelio srityje,
  • dantenų paburkimas ir spalvos pokyčiai,
  • apsinuoginęs šaknies paviršius,
  • dantų skausmas,
  • dantenų krašto atsitraukimas,
  • tarp dantų ir dantenų atsiradęs tarpas.

Laiku pradėtas gydymas gali padėti pasiekti itin gerus rezultatus. Tai efektyvus būdas išvengti tokių burnos ertmės problemų kaip danties šaknies kariozinis pažeidimas, nervo uždegimas, blogas estetinis vaizdas ir t. t.

Ar įmanoma sustabdyti dantenų atsitraukimą?

Tinkamiausias dantenų recesijos gydymas paskiriamas įvertinus individualią situaciją. Gydymo metu dažnai atliekamas audinio persodinimas. Tai gali būti:

  • Valymas ultragarsu ir šaknies nulyginimas. Kaip jau išduoda pats pavadinimas, šią procedūrą sudaro du etapai: 1. Apnašų ir akmenų, esančių virš ir žemiau dantenų linijos, pašalinimas; 2. Šaknies nulyginimas – jis atliekamas tam, kad dantenos lengviau prisitvirtintų prie dantų.
  • Chirurginė operacija. Ją rekomenduojama atlikti tada, kai liga yra pažengusi. Tokių operacijų tipų yra keletas: 1. Dantenų-antkaulio lopo pakėlimas, kuomet ultragarsu pašalinamos sunkiai prieinamos apnašos ir nulyginamas šaknies paviršius; 2. Regeneracija – pirmiausia išvalomos virš dantenų ir po jomis susikaupusios apnašos. Tada uždedama regeneruojančios medžiagos, kuri stimuliuoja audinį ir skatina jo atsistatymą.
  • Dantenų persodinimas. Procedūros metu paimama audinio iš aplinkinių dantenų ar gomurio ir jis prisiuvamas taip, kad būtų uždengtas apsinuoginęs šaknies paviršius.

Kadangi dantenų recesijos dažnai atsiranda veikiant keliems veiksniams, gydymas taip pat neretai turi būti kombinuotas:Jei pacientas turi periodonto ligų, pirmiausia turime išgydyti uždegimą bei stabilizuoti periodonto audinių būklę.Jei vienas iš priežastinių veiksnių- netaisyklingas sąkandis- recesijų dengimas atliekamas prieš ar po ortodontinio gydymo.
Specialisto parinktas dantenų recesijos gydymas – veiksmingas ir patikimas problemos sprendimo būdas.

Ar galima išvengti tokios būklės?

Siekiant išvengti dantenų recesijos atsiradimo arba kuo labiau sumažinti tokią tikimybę, visų pirma reikėtų pasirūpinti taisyklinga burnos higiena. Ji apima kasdienį dantų valymą minkštu šepetėliu, papildomų priemonių, tokių kaip tarpdančių siūlas ir skalavimo skystis, naudojimą. Taip pat patariama reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną.

Norite pasirūpinti savo burnos sveikata ir išvengti dėl dantenų recesijos atsirandančių problemų? „Ozo“ estetinės odontologijos ir implantologijos klinikos specialistai gali Jums padėti. Modernūs ir neskausmingi gydymo metodai – nepriekaištingai šypsenai.