Paslaugos

Burnos chirurgija ir implantologija

Burnos chirurgija yra neatsiejama kompleksinio gydymo dalis, implantuojant ir protezuojant dantis, taikant ortodontinį gydymą. Dantų implantologija – vienas pažangiausių, laiko patikrintas dantų atstatymo metodas. Tai viena sudėtingiausių odontologijos sričių, todėl joje dirba tik didelę patirtį turintys kompetentingi specialistai. Mūsų klinikos gydytojai drąsiai imasi sudėtingiausių atvejų ir patikimai juos išsprendžia.

Kokios chirurginės operacijos atliekamos OZO estetinės odontologijos ir implantologijos klinikoje?

  • Dantų implantacija: vienmomentė, atidėta;
  • Danties traukimas;
  • Retinuoto (neišdygusio) danties šalinimas;
  • Danties šaknies viršūnės rezekcija (pašalinimas);
  • Sinuso pakėlimo operacijos: uždaruoju ar atviruoju būdu;
  • Kaulo priauginimo operacijos: pasirenkant alogeninį (paciento kaulą) arba ksenogeninį ( natūralų, biologinės kilmės mineralizuotą kaulą);
  • Lūpos, liežuvio pasaitėlio plastika.

Ar dantų implantai nekenkia kaimyniniams dantims?

Danties implantas – tai nedidelis titaninis varžtelis, atstojantis prarastą danties šaknį, ant kurio įmanoma protezuoti nenuimamais ar išimamais protezais. Dantų implantai prarastus dantis padeda atstatyti nešlifuojant ir neapkraunant kaimyninių dantų. Dantų implantacija gelbsti net tais atvejais, kai prarasti visi dantys.

Kam turi pasiruošti pasiryžę dantų implantacijai?

Dantų implantacija susideda iš kelių etapų:

1. Konsultacijos
Konsultacijos metu gydytojas įvertina bendrą burnos, žandikaulių kaulo būkles. Taip pat sudaro tikslų gydymo planą – nusprendžia kiek, kokių ir kuriose srityse implantų reikės, kokie bus naudojami konstrukciniai elementai. Konsultacijos metu gydytojas su pacientu aptaria implantacijos privalumus ir trūkumus, alternatyvius gydymo variantus.

2. Chirurginio etapo
Implantuojat vieną implantą operacija trunka vos 30 minučių. Jeigu vienu metu implantuojama daugiau implantų ar kartu atliekamos papildomos procedūros, operacija trunka ilgiau – 1-2 valandas. Paprastai operacijos metu naudojamas vietinis nuskausminimas. Vis dėlto, pacientui pageidaujant ar atliekant ilgiau trunkančias procedūras, galima ir intraveninė nejautra (sedacija). Jos metu pacientas labiau atsipalaiduoja, patiria mažiau baimės.

Po operacijos pacientas privalo laikytis tam tikro režimo – kurį laiką burnoje laikyti sukandus sterilią tvarsliavą, nevalgyti, vengti fizinio krūvio, peršalimo, perkaitimo, vartoti gydytojo paskirtus antibiotikus bei esant reikalui vaistus nuo skausmo. Po procedūros gali atsirasti patinimas. Tuomet operuotą sritį reikia šaldyti. Praėjus dienai ar dviem po operacijos pacientas turi apsilankyti pas gydytojai apžiūrai. Staigiai pakilus aukštai kūno temperatūrai, stipriai ištinus, esant stipriam skausmui, operuotos srities nejautrai ar kilus kitokiems klausimams būtina nedelsiant susisiekti su savo gydytoju-odontologu.

Siūlės nuimamos po 7-10 dienų. Tuomet laukiama kol implantas sėkmingai apaugs kaulu ir įsitvirtins žandikaulyje. Laukimas gali užtrukti iki pusės metų. Tik implantui sėkmingai apaugus kaulu galima imtis kito etapo – protezavimo.

3. Protezavimo etapo 
Protezavimas ant implantų, ypač priekinių dantų srityje, dažnai yra tikras iššūkis gydytojui.
Specialistui reikia ne tik išgauti gerą protezo funkciją, bet ir pasiekti puikų estetinį rezultatą. Kai kuriais atvejais tai pasiekti būna sudėtinga, reikalingos papildomos priemonės bei intervencijos. Kuo anksčiau nuspręsite prarastus dantis implantuoti, tuo paprastesnė bus procedūra.

OZO estetinės odontologijos ir implantologijos klinikos specialistai dantų implantacija užsiima nuo 2004-ųjų. Klinikos specialistų žinios ir praktiniai įgūdžiai nuolat gilinami užsienio šalyse.

Kada sinuso dugno pakėlimo operacija tampa neišvengiama?

Netekus viršutinių krūminių dantų, persitvarko ir viršutinio žandikaulio sinusai. Jie nusileidžia žemyn, o to pasekoje sumažėja kaulo aukštis. Iš pradžių jis dar būna pakankamas dantų implantams įsriegti, tačiau laikui bėgant aukštis gali sparčiai mažėti. Tuomet sinuso pakėlimo operacija tampa neišvengiama. Neskausminga, maždaug pusantros valandos trunkanti sinuso dugno pakėlimo operacija padeda užtikrinti implantams saugią vietą.

OZO estetinės odontologijos ir implantologijos klinikoje atliekamos uždaros ir atviros sinuso dugno pakėlimo operacijos. Atsižvelgdami į konkretų klinikinį atvejį, kurį nusako likęs kaulo kiekis, profesionalūs burnos chirurgai parenka saugiausią ir efektyviausią operacijos metodiką.

Kuo skiriasi vienmomentė implantacija nuo atidėtos?

Vienmomentės implantacijos metu implantas įsukamas iš karto į ką tik pašalinto danties alveolę, todėl vienmomentė implantacija dažnai vadinama „greitąja implantacija“. Pasirinkus vienmomentę implantaciją gydymo laikas sutrumpėja keletu mėnesiu. Tokiu atveju protezavimas ant implanto atliekamas maždaug po 3-6 mėnesių, kai implantas prigyja kaule.

Vis dėlto, vienmomentė implantacija galima ne visuomet. Kartais dėl paciento sveikatos, burnos ertmės, dantenų ir žandikaulio būklės implantaciją tenka atidėti keliems mėnesiams po danties rovimo.

Norintiems gražia šypsena džiaugtis greitai ir efektyviai, siūlome betarpišką protezavimą ant danties. Šiai procedūrai naudojamos naujausios pažangios implantacijos technologijos. Pasirinkus betarpišką protezavimą, visos procedūros – danties šalinimas, implantacijos operacija ir betarpiškas protezavimas ant implanto atliekamos vieno vizito metu.

Kodėl reikia šalinti retinuotus dantis?

Retinuoti dantys – tai pilnai susiformavę, bet dėl įvairių priežasčių neišdygę dantys. Dažniausiai retinuoti būna iltiniai ir aštunti – protiniai dantys.

Žmonių anatomija keičiasi. Šiuolaikinių žmonių žandikauliai nebėra tokie dideli kaip anksčiau, todėl juose nebetelpa visi protiniai dantys. Štai todėl odontologai rekomenduoja juos šalinti. Po dantenomis likę neišdygę dantys gali sukelti skausmą, infekciją, greta esančių dantų suspaudimą ar sužalojimą.

Nepašalinti retinuoti dantys gali sukelti kur kas rimtesnių sveikatos problemų. Retinuotą dantį supantis maišelis gali prisipildyti skysčių  ir peraugti į cistą. Negydoma cista gali ne tik išlenkti žandikaulį bei pakenkti šalia esantiems dantims ir nervams, bet ir išsivystyti į auglį.

Šalinti reikia ir dalinai retinuotus, tai yra kreivai išdygusius ir tik dalinai prasikalusius pro dantenas dantis. Kuo anksčiau pasiryšite pašalinti retinuotus dantis, tuo operacija bus lengvesnė, o komplikacijos retesnės.

Kada taikoma danties šaknies viršūnės rezekcija?

Danties šaknies viršūnės rezekcija reikalinga tuomet, kai kitu būdu neįmanoma pasiekti infekuotos danties šaknies viršūnės. Chirurginės procedūros metu išvalomi infekcijos židiniai, nupjaunama uždegimo apimto danties šaknies viršūnė ir ji užplombuojama.

Danties šaknies rezekcijos procedūra užkerta kelią infekcijos plėtrai bei padeda išsaugoti dantį ir jo funkcionalumą.

Kokie pagrindiniai danties viršūnės uždegimo simptomai?

Neretai pacientai nejaučia lėtinio danties šaknies viršūnės uždegimo. Į specialistus  jie kreipiasi tuomet, kai uždegimas tampa ūminiu ir skausmas tampa nebepakeliamas. Kraujavimas, patinimas taip pat byloja apie galimą danties šaknies viršūnės uždegimą.

Ar įmanoma kitais būdais išgydyti danties viršūnės uždegimą?

Yra keletas danties šaknies rezekcijos alternatyvų. Galima taikyti pakartotinį danties šaknies gydymą, išrauti infekuotą dantį ar skausmą gydyti antibiotikais.

Kada reikalinga kaulo priauginimo procedūra (augmentacija)?

Netekus danties atrofuojasi viršutinis ir apatinis žandikauliai. Laikui bėgant kaulas sunyksta ir jo nebepakanka norint įsodinti danties implantą. Tuomet reikalinga kaulo priauginimo procedūra.

Kaulo augmentacijos procedūros metu priauginamas nuosavas paciento kaulas (alogeninis) arba dirbtinis kaulo pakaitalas (ksenogeninis) ten, kur jo trūksta. Operacija gali būti atliekama bet kokioje žandikaulio vietoje. Praėjus 4-6 mėnesiams po augmentacijos operacijos kaulas prigyja ir tuomet galima atlikti dantų implantaciją.  Jos sėkmė tiesiogiai priklauso nuo žandikaulio kaulo, esančio aplink implantą.

Kaulo priauginimas gali padėti ir gydant periodonto ligas. Pakeistas pažeistas kaulo audinys padeda apsaugo šalia esančius dantis ir suteikia jiems geresnę atramą.

OZO estetinės odontologijos ir implantologijos klinikoje specialistai drąsiai imasi net sudėtingiausių kaulo priauginimo operacijų.

Kam reikalinga lūpos ir liežuvio pasaitėlio plastika?

Nuo liežuvio pasaitėlio ilgio ir formos priklauso gebėjimas taisyklingai ištarti garsus. Normalus liežuvio pasaitėlis būna pakankamo ilgio ir netrukdo iškišti liežuvio ar pakelti liežuvio galą paliečiant gomurį.

Trumpas liežuvio pasaitėlis trukdo tinkamai kalbėti, o kūdikiams tinkamai maitintis. Dėl trumpo liežuvio pasaitėlio gali išsivystyti tarpas tarp apatinių priekinių dantų.

Trumpas lūpos pasaitėlis pastebimas pradėjus augti pieniniams dantims. Dėl trumpo lūpos pasaitėlio išsivysto tarpas tarp viršutinių priekinių dantų.

Paprastai lūpos ir liežuvio pasaitėlio plastikos procedūra nėra skausminga, sudėtinga ir trunka trumpai – iki pusvalandžio. Vis dėlto, kartais prireikia sudėtingesnės audinių plastikos. Jas atlikti  gali atlikti tik labai patyrę profesionalūs burnos chirurgai.