Paslaugos

Terapinė odontologija

Terapinė odontologija padeda kuo ilgiau išsaugoti sveikus dantis ir gražią šypseną be chirurginės intervencijos. Ši odontologijos sritis padeda laiku diagnozuoti dantų ligas ir apsaugoti danties nervą nuo galimų pažeidimų. OZO estetinės odontologijos ir implantologijos klinikoje naudojamos  aukščiausios kokybės patikimiausios plombinės medžiagos, taikomi moderniausi dantų balinimo metodai. Mūsų klinikoje dirbantiems specialistams įveikiami net sudėtingiausi atvejai. Džiaukitės tobula gražia šypsena!

Kokios terapinės odontologijos procedūros atliekamos OZO estetinės odontologijos ir implantologijos klinikoje?

  • Dantų plombavimas;
  • Estetinis dantų plombavimas;
  • Endodontinis šaknų kanalų gydymas;
  • Endodontinis šaknų kanalų pergydymas;
  • Dantų balinimas.

Kaip dažnai reikia lankytis pas odontologą profilaktinei apžiūrai?

Norintiems džiaugtis sveikais dantimis ir gražia šypsena apsilankyti pas odontologą dantų ir burnos ertmės apžiūrai būtina du kartus per metus. Dažnesni vizitai pas odontologus rekomenduojami nėščioms moterims, vartojantiems alkoholį, rūkantiems. Nevalia pamiršti ir vaikų. Jiems taip pat būtina bent porą kartų per metus užsukti į odontologo kabinetą.

Profilaktinės apžiūros metu specialistas įvertins jūsų burnos ertmės ir dantų būklę bei patars, kokių priemonių imtis norint palaikyti gerą burnos higieną.

Neatidėliokite vizito pas odontologą kol pradės kamuoti didžiulis danties skausmas, dantis visiškai suges ar net iškris. Dantų ėduonis gali pasireikšti danties viduje ir kurį laiką gali būti plika akimi nematomas.

Nepamirškite, kad svarbiausias dantų ligų profilaktikos būdas – taisyklinga kasdienė burnos priežiūra.  Norint, kad dantys būtų sveiki ir gražūs išsivalyti dantis du kartus per dieną su dantų šepetėlių ir pasta gali nepakakti. Rekomenduojama  kasdien naudoti tarpdančių siūlą, burnos skalavimo skystį, tarpdančių šepetėlius.

Kruopšti ir nuolatinė dantų priežiūra padeda užkirsti kelią dantų ėduonies, periodonto ligų atsiradimui, taip pat saugo nuo blogo burnos kvapo, prastos estetinės išvaizdos.

Dantų plombavimas – bene dažniausiai odontologo kabinete atliekama procedūra.Kada reikia plombuoti dantį?

Danties plombavimas būtinas kai ėduoniui pažeidus danties emalį atsiranda kariozinė ertmė – danties skylė.Dantys plombuojami siekiant išsaugoti jų kietuosius audinius ir neleisti mikroorganizmams patekti į danties vidines struktūras, kaulinį audinį.

Pažeisti ir neplombuojami dantys gali tapti jautrūs, imti skaudėti, nulūžti.Ilgainiui gali tekti pažeistus dantis ištraukti.

Ar procedūra skausminga?

Ne, plombavizmo procedūra neskausminga. Jos metu taikoma vietinė nejautra.

Kas užtikrina, kad procedūra būtų atlikta kokybiškai ir efektyviai?

Pažeistiems dantims atkurti naudojame moderniausias ir patikimiausias plombines medžiagas.  Kokybiškas, visų ekspertų puikiai įvertintas dentalinis rentgeno aparatas padeda aptikti sunkiai matomas pažeistas dantų sritis, pradinius dantų ėduonies pažeidimus, ypač tarpdančiuose, kontaktiniuose taškuose.

Kuo skiriasi estetinis plombavimas nuo paprasto?

Estetinis dantų plombavimas nuo paprasto dantų plombavimo skiriasi tuo, kad plombos yra visiškai nepastebimos.Šiuo būdu plombuoti dantys atrodo kur kas gražiau ir natūraliau nei protezuoti.Estetinis dantų plombavimas – tobulos šypsenos garantas, tikras išsigelbėjimas tiems, kurie bijo šypsotis dėl įvairių dantų pažeidimų, ėduonies židinių, nuskeltų, išretėjusių dantų.

Ar po estetinio dantų plombavimo dantys neatrodys kaip dirbtiniai?

Estetinio arba atkuriamojo plombavimo metu naudojamos aukštas estetines savybes turinčios šviesoje kietinamos plombinės medžiagos. Savo tvirtumu, sukibimu su dantimis ir kitomis fizinėmis savybėmis jos prilygsta natūraliems dantims.

Procedūros metu odontologas tarsi juvelyras, taikydamas sluoksniavimo metodiką, kruopščiai ir tiksliai atkuria natūralų danties reljefą. Plombuojant krūminius dantis, preciziškai atkuriami kramtomajame paviršiuje esantys kauburėliai. Jie labai svarbūs kramtymo procese, taip pat sukandimo aukščiui išlaikyti bei apsaugant dantis nuo dilimo.

Estetinis plombavimas nepakeičiamas norintiems pakeisti dantų formą bei spalvą.  Po profesionaliai atlikto estetinio plombavimo procedūros atkurti dantys atrodys natūraliai. Savo skaidrumu, forma, spalva, paviršiumi jie jokiu būdu neprimins dirbtinių dantų.

Ar estetinis plombavimas nepažeidžia sveikų danties audinių?

Estetinis plombavimas padeda pataisyti įvairius įgimtus ar įgytus dantų efektus. Be to, jis gali sumažinti dantų jautrumą. Prisiminkite – taisyklinga danties forma svarbi ne tik estetikai, bet ir normaliam danties funkcionavimui. Estetinio dantų plombavimo procedūros metu pašalinami tik pažeisti, estetinį vaizdą gadinantys audiniai.

Kas tai yra endodontinis gydymas?

Iš graikų kalbos endodontija reiškia mokslą apie danties „vidų“, tai yra šaknies kanalų gydymą.

Kada reikalingas šis gydymo būdas?

Endodontinis gydymas yra būtinas, kai dantų ėduonis išplinta iki danties pulpos (danties viduje esančio kraujagyslinių ir nervinių skaidulų pluošto).Pirmieji infekcijos ar uždegimo pažeistos pulpos požymiai – ilgai trunkantis jautrumas karščiui ar šalčiui, danties spalvos pakitimas, dantenų patinimas ir jautrumas šalia danties, kurį apėmė uždegimas ar infekcija.

Dantų šaknų kanalų gydymo gali prireikti ir po traumų, kurių pasekmė – lūžę ar skilę dantys.

Pagrindinis dantų šaknų kanalų gydymo tikslas – sunaikinti mikroorganizmus šaknies kanalų sistemoje ir apsaugoti dantį bei aplinkinius audinius nuo infekcijos.

Gydymo metu daromos kelios dantų šaknų rentgeno nuotraukos. Tuomet procedūros metu  šaknies kanalai išvalomi, išdezinfekuojami, o po to hermetiškai užplombuojami. Jei pacientas pageidauja, procedūros metu gali būti taikomas nuskausminimas.Dažniausiai endodontinis gydymas atliekamas kelių vizitų pas odontologą metu.Tačiau šiuo būdu išgydyti dantys gali puikiai funkcionuoti visą gyvenimą.

Kokias komplikacijas gali sukelti negydomi šaknų kanalai?

Negydomi šaknų kanalai gali sukelti rimtų komplikacijų – susiformavus uždegiminiam židiniui apie infekuotą dantį gali pradėti tirpti žandikaulio kaulas. Negydomas danties pulpos uždegimas ar injekcija gali sukelti  ir kitų rimtų sveikatos sutrikimų. Be to, gali nulemti dantų netekimą.

Kodėl kartais prireikia pergydyti dantų šaknų kanalus?

Net ir idealiai atliktas šaknų kanalų gydymas negali garantuoti, kad mikroorganizmai kanaluose nesidaugins ir nesukels neigiamų simptomų.  Dėl infekcijos ar uždegimo dantų šaknų kanaluose gali kamuoti bloga savijauta, atsirasti danties jautrumas, skausmas, prie danties susiformuoti pūlinukas, ištinti veidas ar be jokių simptomų apie infekuotas dantų šaknis nykti kaulas.

Dantų šaknų kanalų pergydymo procedūros metu atliekamas pakartotinis šaknies kanalų paruošimas, pašalinant senąjį šaknies kanalo užpildą.Naujausios technologijos padeda pasiekti itin sėkmingų antrinio kanalo gydymo rezultatų.

OZO estetinės odontologijos ir implantacijos klinikoje endontologai kvalifikuotai pergydo jau gydytus kanalus. Mūsų klinikoje įveikiami net sudėtingiausi klinikiniai atvejai.

Dėl kokių priežasčių keičiasi dantų spalva?

Dantys tamsėja dėl įvairių priežasčių. Svarbiausios jų – amžius, kavos, arbatos, saldžių gaiviųjų gėrimų,  tabako, vyno vartojimas, uždegimai, per gausus fluoridų kiekis, nesėkmingo dantų gydymo pasekmės. Norint efektyviai išbalinti dantis labai svarbu nustatyti tikslią pakitusios dantų spalvos priežastį.

Kokie efektyviausi dantų balinimo būdai?

Dantų balinimas –  vienas iš labiausiai paplitusių ir paprasčiausių būdų pagražinti šypseną. Be šios procedūros neapsieina nė viena pramogų pasaulio garsenybė ir tie, kurie nori džiaugtis spindinčia holivudine šypsena.

Dantų balinimo procedūra gali būti atliekama odontologijos klinikoje arba namuose.Abu balinimo būdai yra efektyvūs.Vis dėlto, dantų balinimas namuose reikalauja daugiau laiko, pastangų ir kantrybės.Pasirinkus dantų balinimą profesionalaus odontologo kabinete vos po vieno vizito galėsite džiaugtis akinančia šypsena.

Ar balinimas nekenkia dantims?

Sklando daugybė mitų apie dantų balinimo žalą. Iš tiesų, atliekamas pagal visas taisykles ir nurodymus dantų balinimas yra saugiausia kosmetinės odontologijos procedūra.

OZO estetinės odontologijos ir implantologijos gydytojai tik po profesionalios konsultacijos parenka tinkamiausią ir saugiausią dantų balinimo būdą, paaiškina įvairių būdų privalumus ir trūkumus.