Danties skausmą gali panaikinti dantų kanalų gydymas

Danties kanalo (endodontinis) gydymas atliekamas tada, kai randamas pažeistas danties vidinis audinys – nervas, odontologijoje vadinamas pulpa. Taip nutinka, kai karioziniuose audiniuose esančios bakterijos pasiekia danties pulpąir tada prasideda uždegimas. Kodėl svarbu tai kuo skubiau gydyti? Kuo ilgiau pacientas laukia, tuo greičiau infekcija plinta į aplink esančius audinius. Dėl šių padarinių rekomenduojame reguliariai tikrintis dantis ir pajutus nemalonius pojūčius burnoje, iškart kreiptis į gydytoją odontologą. Kuo greičiau bus atliktas dantų šaknų kanalų gydymas, tuo mažiau padarinių sukels pažeidimas.

 

Endodontinių ligų priežastys

Nors priežasčių gali būti ne viena, kai kalbama apie danties skausmą, pagrindinės priežastys yra dvi. Tai:

  • bakterinės priežastys – infekcija,
  • mechaninės priežastys.

Infekcija, pasak „Ozo“ klinikos specialistų, yra pagrindinė ir dažniausiai pasitaikanti priežastis. Infekcija kyla dėl karieso: karioziniuose audiniuose esančios bakterijos pasiekia danties kanaluose esančią pulpą (mažą kraujagyslių, nervų ir limfagyslių raizginį po danties emaliu ir dentinu) ir taip prasideda ūmus uždegimas. Dažnai taip nutinka dėl prastų individualios higienos įpročių ar senų plombų pralaidumo.

Mechaninėms priežastims priskiriamos traumos, po kurių taip pat gali būti reikalingas dantų kanalų gydymas. Šios apgaulingos, kadangi tai gali būti ne aiškiai matoma, o lėtinio uždegimo forma, dėl kurios pacientas savo dantų pakitimus gali pastebėti tik po kurio laiko. Dantys pradeda tamsėti arba atsiranda nemalonūs pojūčiai.

 

Svarbiausias instrumentas – mikroskopas

Dantų šaknų kanalų gydymas yra efektyviausias, kai jo metu naudojamas mikroskopas. Mikroskopinis gydymas taikomas todėl, kad danties vidinė sandara yra iš ištisos kanalų sistemos, kurią svarbu tinkamai dezinfekuoti. Tokioje sudėtingoje danties vidinėje sandaroje mikroskopas padeda labai tiksliai atskirti bei pašalinti pažeistus, nereikalingus danties audinius ir atverti visus kanalus.

Tokiu būdu visa kanalų sistema yra dezinfekuojama, todėl endodontinis gydymas atliekamas kokybiškai. Išplovus kanalus šie hermetizuojami kanalų plombine medžiaga, o dantis restauruojamas dantų kanalų sistemą nuo pasikartojančios infekcijos saugančiomis medžiagomis.

 

Kokie pojūčiai gali pasireikšti?

Indikatoriai, kad jums reikalingas dantų kanalų gydymas, gali priklausomai skirtis nuo pulpos pažeidimo laipsnio. Gali būti juntamas:

  • padidėjęs jautrumas šalčiui,
  • nelokalus, sunkiai nurodomas danties skausmas,
  • maudimas arba aštrus priepuolinis, iradijuojantis skausmas,
  • skausmingas kramtymas.

Dantų šankų kanalų gydymas, atliekamas naujausiomis ir pažangiausiomis technologijomis, užtikrina, kad išgydytas arba pergydytas (dėl anksčiau atlikto nekokybiško gydymo) dantis tarnaus visą likusį gyvenimą. Žinoma, rekomenduojame endodontiškai gydytus dantis profilaktiškai tikrinti atvykus apžiūrai pas gydytoją odontologą.

Raginame pajutus nemalonius pojūčius burnoje, skausmą ilgai nelaukti ir kreiptis į dantų priežiūros specialistą. „Ozo“ klinikoje jūsų dantys bus nuodugniai ištirti ir problema surasta efektyviai, greitai dėl tyrimų metu naudojamų pažangių technologijų. Išsaugokime jūsų natūralius dantis!