Kas yra sedacija ir ką apie ją reikia žinoti?

Daugiau nei pusė visų pas odontologą besilankančių žmonių jaučia baimę dėl galimo skausmo. Kita dalis jaučiasi nejaukiai dėl specifinių medikamentinių kvapų ir garsų. Nors šiandieninėje odontologijoje, atvirkščiai nei prieš kelis dešimtmečius, naudojami dantų jautrumą slopinantys vaistai, vien prisiminimai apie ilgas adatas ir didelius gręžimui skirtus įrankius daugeliui sukelia silpnumą. Jeigu iš šio apibūdinimo atpažįstate save, turime jums gerų žinių. Modernioje medicinoje ir odontologijoje yra priemonių, kurios palengvina darbą gydytojams ir suteikia visišką komfortą pacientams. Viena iš jų – tai sedacija. „Ozo“ odontologijos klinikos specialistai kviečia su ja susipažinti iš arčiau.

Sedacijos apibūdinimas

Remiantis medicininiu apibrėžimu, tai yra specialių medikamentų sukeltas sąmonės slopinimas, dėl kurio procedūros metu pacientas atsipalaiduoja, jaučiasi komfortiškai, ramiai. Verta pabrėžti, kad pacientas nemiega – jis maksimaliai atsipalaidavęs arba miegas yra toks, iš kurio lengvai pažadinama. Dėl šio efekto nejuntama baimė, nes žmogus nebekreipia tiek daug dėmesio, kas vyksta aplinkui, o pačios procedūros jis gali neatsiminti visiškai arba dalinai.

Verta paminėti, kad visos sedacijos metu stebimas paciento kvėpavimas, širdies veikla, kraujospūdis, o jį prižiūri patyręs gydytojas anesteziologas, todėl procedūra yra visiškai saugi. Šis sąmonės slopinimo būdas taip pat puikiai tinka vaikams, kurie jaučia didelę dantų gydymo procedūrų baimę, ir suaugusiems žmonėms, kurie:

  • Yra nepakantūs skausmui.
  • Jaučia nekontroliuojamą baimę.
  • Odontologo kėdėje atsiduria dėl sudėtingo ar ilgiau trunkančio odontologinio gydymo.
  • Patiria stiprų pykinimą.

Sedacija skirta jums, jeigu odontologo kėdėje norite jaustis ramūs ir atsipalaidavę.

Skirtingi sedacijos tipai

„Ozo“ odontologijos klinikoje taikomi du skirtingi sedacijos būdai. Tai:

  • peroralinė;
  • intraveninė sedacija.

Pirmasis būdas dažniausiai taikomas vaikams, naudojant jų kūno svorį atitinkančią geriamųjų vaistų dozę, kurios poveikis prasideda po maždaug 15–30 min. Kadangi taikant šį sedacijos būdą efektyvaus darbo trukmė yra apie 30–40 min, procedūros metu spėjama pagydyti 1–2 dantukus. Vaikams šis sąmonės slopinimo principas naudingas ne tik dėl to, kad jie išlieka ramūs, nejaučia baimės, tačiau jis taip pat gali nulemti, kad vaiko pasąmonėje išliks tik teigiami prisiminimai apie dantų gydymo procedūrą.

Intraveninės sedacijos metodas taikomas suaugusiems, vaistai jiems leidžiami tiesiai į veną. Jų poveikis prognozuojamas, dozavimas tikslus. Abiem sedacijos atvejais svarbu, kad šalia paciento būtų lydintis asmuo, kuris galėtų saugiai parvesti jį namo.

Šis medicinoje ir odontologijoje naudojamas sąmonės slopinimo būdas – visiškai saugus tiek jums, tiek jūsų vaikams. Nebenorite jausti baimės kaskart registruodamiesi pas odontologą? Norite, kad vaikai apie dantų gydymo specialistus turėtų tik teigiamų prisiminimų? Sedacija gali padėti tai įgyvendinti. „Ozo“ odontologijos klinika kviečia registruotis jau šiandien ir dantų problemas spręsti be streso!