Dantų laminatės ar estetinis plombavimas: ką rinktis?

Vienareikšmio atsakymo, kas geriau – dantų laminatės, dar kitaip venyrai, ar estetinis plombavimas, nėra. Daug patirties turintys odontologai mano, kad abu būdai yra tinkami skirtingoms pacientų dantų problemoms spręsti, todėl svarbu išsiaiškinti individualų atvejį ir atitinkamai jam pritaikyti tinkamiausią sprendimą. Kadangi šis klausimas kyla daugeliui pacientų, norime išsamiau aptarti ir paaiškinti, kada kuris būdas dažniausiai pritaikomas. Bet kuriuo atveju, tiek keramikos laminatės, tiek estetinis plombavimas yra puikūs dantų restauracijos būdai, pilnai atkuriantys dantų funkciją ir suteikiantys estetišką šypseną. Taigi, apžvelkime abu problemos sprendimo būdus iš arčiau.

 

Kas yra estetinis plombavimas?

Estetinio plombavimo metu koreguojama dantų spalva, forma, išsidėstymas lanke – visa tai atliekama su specialia plombine medžiaga. Rinkdamasis šią medžiagą, gydytojas odontologas atsižvelgia į dantis: jeigu tai yra šoninis dantis, pasirenkama tvirtesnė medžiaga, turinti daug užpildo, o jeigu plombavimas atliekamas priekiniams dantims, plombos pagrindinė funkcija tampa estetika (visgi tai nereiškia, kad krūminių dantų plombos nedailios). Taigi, parenkama plomba, kuri ilgiau išlaiko blizgesį, lengviau poliruojasi, išlaiko estetinę išvaizdą. Kadangi yra dedama sluoksniais, sukuriama itin tvirta ir graži danties forma.

Svarbu paminėti, kad šių plombų yra įvairiausių spalvų dėl jose naudojamų specialių pigmentų. Todėl šia medžiaga galima imituoti net ir kandamojo krašto skaidrumą. Taip pat didelė spalvų paletė padeda lengvai užmaskuoti patamsėjusius dantis. Dantų plombos, kiek kitaip nei dantų laminatės, naudojamas siekiant pašalinti nedidelius trūkumus:

  • Kreivą šypseną – susigrūdimus ir tarpus tarp dantų.
  • Nudilusius ir kitaip pažeistus dantis.
  • Negražią dantų formą.

 

Nuo ko priklauso plombavimo tvirtumas?

Plombos tvirtumas priklauso nuo:

  • sąkandžio,
  • įpročių.

Jeigu jūsų sąkandis tvarkingas, plomba nebus pažeista, tačiau esant griežimui dantimis arba blogam sąkandžiui (kuomet vienam iš priekinių dantų tenka didesnis krūvis), padidėja rizika plombai greičiau nuskilti. Įpročiai, kuriuos reikėtų keisti po estetinio plombavimo – tai kietų maisto produktų, pavyzdžiui, riešutų kramtymas plombuotais priekiniais dantimis. Taip pat reikėtų atsisakyti dantų pastų su stambiomis šveičiamosiomis dalelėmis.

Estetinis plombavimas paprastai atliekamas per vieną vizitą, o plombą reikia prižiūrėti ir poliruoti kartą per metus. Ją keisti derėtų kas 5–7 metus.

 

Kas yra dantų laminatės (venyrai) ir protezavimas jomis?

Šios estetinės laminatės – tai iš keramikos pagamintos restauracijos, kurios gali tesiekti 0,3 mm storio. Jeigu paciento dantys yra netiesūs, mūsų klinikos odontologai rekomenduoja visų pirma juos ištiesinti ortodontiniu gydymu ir tuomet jų spalvą, formą koreguoti laminatėmis.

Nors sklinda mitas, kad laminatės reikalauja didelio danties šlifavimo, norime jį paneigti ir patikinti, kad dantis yra šlifuojamas labai minimaliai ir išsaugojama daug pačių dantų audinių. Taip pat „Ozo“ klinikoje gaminamos laminatės, dedamos ant visiškai nešlifuotų dantų arba kai šie yra vos paliečiami.

Dantų laminačių privalumai yra:

  • ilgaamžiškumas,
  • spalvos išlaikymas.

Dantų laminatės yra puikus sprendimas, kadangi keramika nekeičia savo išvaizdos, ji nesidažo, todėl tokia, kokia yra pagaminimo dieną, lieka ir po 5 metų. Protezavimas laminatėmis užtrunka ilgiau: jos pagaminamos per 1–2 savaites ir tada cementuojamos ant dantų.

Svarbu paminėti, kad „Ozo“ klinikoje keramikos laminatės gaminamos itin kruopščiai – keramikos restauracijos gaminamos jas sluoksniuojant, todėl galima atkartoti natūralią danties išvaizdą. Dantų technikai kruopštūs, įgudę, todėl restauracija atrodo nepriekaištingai.

Prieš gamindami laminates, kruopščiai ištiriame pacientų sąkandį – tai svarbu, jog šios nebūtų nuskeliamos kalbėjimo metu ar valgant.

Kruopštumas, darbštumas, profesionalumas ir patirtis mums leidžia pasitikėti savo darbų kokybe. Nėra nieko geriau nei matyti laimingą ir gražią paciento šypseną!