Paslaugos

Dantų protezavimas

Dantų protezavimas yra neišvengiama procedūra netekus danties, kurio netekimo priežastys gali būti įvairios: pradedant traumomis pažeidžiančiomis danties šaknį ir baigiant periodontinėmis ligomis. Iš tiesų, visai nesvarbu dėl kokios priežasties dantis yra prarandamas, jo praradimas neišvengiamai sukelia ne tik fizinį, bet ir psichologinį diskomfortą. Praradus vieną ar kelis dantis sutrinka kramtymo ir kalbos funkcijos, nebesinori šypsotis, atsiranda nepasitikėjimas savimi ir dėl to nukenčia žmogaus socialinis gyvenimas. Šiandien, kuomet dantų protezai nebūtinai reiškia skaudžias procedūras ar išimamus dantis, protezavimas yra puikus pasirinkimas norint atstatyti prarastas kramtymo ir kalbos funkcijas, o svarbiausia – puikus pasirinkimas norint ir vėl šypsotis!

 

Kada gelbsti ortopedinė odontologija?

Dantų protezavimas – viena dažniausiai pacientų pageidaujamų paslaugų. Protezavimas neišvengiamas netekus danties, kai jį stipriai pažeidžia ėduonis, kai jis nudyla ar nukenčia dėl traumos ar ligos, ir jo nebeįmanoma atkurti plombuojant.

Ortopedinės odontologijos specialistai dantų rekonstravimo būdu atkuria burnoje trūkstamus dantis ir pagerina esamų dantų būklę. Štai todėl gydytojai ortopedai dažnai pavadinami burnos architektais. Protezu galima rekonstruoti pavienius dantis ar dantų grupę. Specialios keramikos masės tiek fizinėmis, tiek estetinėmis savybėmis yra artimos sveiko danties audiniui, todėl atrodo estetiškai.

Dažniausiai ortopedinis gydymas yra paskutinis viso gydymo eigoje, todėl pabaigus jį, pacientas gali džiaugtis sveika ir gražia šypsena.

Ortopedinė odontologija – patikimas ir efektyvus gydymo būdas, padedantis atkurti trūkstamus dantis bei pagerinti esamų būklę.

Kodėl netekus dantų juos būtina protezuoti?

Burna yra pirmoji virškinamojo trakto grandis, todėl netekus dantų, maistas iki galo nesukramtomas, blogai virškinamas skrandyje ir žarnyne. Visa tai gali būti rimtų virškinimo sutrikimų priežastimi.

Netekus krūminių dantų, laikui bėgant sužemėja sąkandis. Tai neigiamai veikia žandikaulio sąnarį – pradeda kamuoti skausmas, žandikaulio sąnarys pradeda traškėti. Dėl žandikaulio sąnario deformacijų susiformuoja veido raukšlės. Be to, netekus krūminių dantų, įkrinta skruostai.

Praradę priekinius dantis žmonės vengia  šypsotis, netgi kalbėti, o tai sukelia psichologines problemas.

Jei norite išvengti veido–žandikaulių sistemos deformacijų, protezuoti dantis būtina. To nepadarius, į prarasto danties vietą pasvyra gretimi dantys, tuščios vietos link pasislenka ir priešingo žandikaulio dantys. Nepageidaujami dantų pasislinkimai vyksta net ir netekus vieno danties.  Tad kuo greičiau pradėsite dantų rekonstrukciją, tuo geriau.

Kokios priemonės naudojamos šiuolaikinėje dantų rekonstrukcijoje?

Priemonių yra daug ir įvairių. Jas pasirinkti galima atsižvelgiant į paciento poreikius ir tikslus. Skiriamos dvi protezų grupės: išimamieji ir neišimamieji.

 

Kaip pasirinkti tinkamiausią ortopedinio gydymo metodą?

Tinkamiausią gydymo metodą gydytojas odontologas parenka atsižvelgdamas į paciento burnos ertmės būklę, pageidavimus, įpročius, ankstesnes restauracijas, finansines galimybes.

OZO estetinės odontologijos ir implantologijos klinikoje gydytojai ortodontai naudoja moderniausias technologijas ir patikimiausius, kiekvienam pacientui pritaikytus gydymo būdus.

Nepamirškite, kad dantis lengviau išsaugoti sveikus nei, jiems sugedus ar jų netekus, rekonstruoti.  O geriausia profilaktinė priemonė nuo visų dantų ligų – nepriekaištinga dantų priežiūra.

Kodėl man reikalingas dantų protezavimas?

Tai, kad šiuo metu domitės dantų protezavimu ir skaitote šį tekstą, tikriausiai reiškia jog esate netekęs vieno ar daugiau dantų, todėl Jūs, geriau nei bet kas kitas, žinote visus iš to kylančius nepatogumus kramtant, kalbant ir šypsantis. Žinote ir kaip visi šie nepatogumai atsiliepia Jūsų gyvenime. Taigi, dantų protezai leis Jums išvengti visų šių nemalonumų! Protezavimo metu Jums bus atstatytos kramtymo ir kalbos funkcijos, tai leis Jums vėl patogiai valgyti ir drąsiai kalbėti. Pasirinkę estetinį dantų protezavimą Jūs ir vėl turėsite gražią šypseną! Šiuolaikinės technologijos leidžia protezuoti dantis taip, kad Jums netgi nesijaus jog dantų protezai yra Jūsų burnoje, todėl nebejausite jokio diskomforto!

Internete apie protezavimą galima rasti daugybę informacijos, tačiau joks straipsnis nesuteiks Jums tiek informacijos, kiek jos gausite užsiregistravę profesionaliai protezuojančio gydytojo konsultacijai OZO estetinės odontologijos ir implantologijos klinikoje. Konsultacijos metu Jūs gausite atsakymus į visus Jums rūpimus klausimus. Jums taip pat bus parinkti Jūsų atvejui labiausiai tinkami dantų protezai ir protezavimo būdas.

Konsultacijai registruokitės telefonu +370 614 47777, el. paštu info@ozoklinika.com arba atvykę į mūsų kliniką, kurią rasite adresu Šeškinės sodų g. 7, Vilnius. Nedelskite ir pradėkite rūpintis savimi jau šiandien!