Dantų protezavimas
Dantų protezavimo procedūra yra neišvengiama netekus danties ar esant didelės apimties danties audinių defektui bei norint pagerinti estetiką. Domina pažangus ir neskausmingas dantų protezavimas Vilniuje? „Ozo“ estetinės odontologijos ir implantologijos klinikos specialistai pasiruošę padėti atstatyti prarastas kramtymo ir kalbos funkcijas, o svarbiausia – suteikti priežastį ir vėl šypsotis!
Kada padeda ortopedinė odontologija?
Protezavimas apima daug rūšių restauracijų, todėl tai paslauga, kuri yra reikalinga esant įvairioms situacijomis – viena dažniausiai pacientų pageidaujamų paslaugų. Jis neišvengiamas, kai:
- netenkama vieno ar daugiau dantų;
- dantis stipriai pažeidžiamas ėduonies ar patyrus traumą;
- dantis yra gydytas endodontiškai;
- pacientui nudyla sąkandis;
- pažeidžiamas patyrus traumą.
Protezavimui naudojamos dantų restauracijos gali būti:
- laminatės;
- protezai (išimami ir fiksuoti);
- karūnėlės;
- dantų protezų užklotai;
- tiltiniai protezai ant dantų ir implantų.
Ortopedinės odontologijos specialistai rekonstravimo būdu atkuria burnoje trūkstamus dantis ir pagerina esamų būklę. Todėl gydytojai ortopedai dažnai pavadinami burnos architektais. Protezu galima rekonstruoti pavienius dantis ar jų grupę. Specialios keramikos masės tiek fizinėmis, tiek estetinėmis savybėmis yra artimos sveiko danties audiniui, todėl atrodo estetiškai.
Dažniausiai ortopedinis gydymas yra paskutinis etapas, todėl jį pabaigus, pacientas gali džiaugtis sveika ir gražia šypsena. Dantų protezavimas Vilniuje – tai patikimas ir efektyvus sprendimas, norint juos atkurti ar pagerinti būklę.
Kodėl netekus dantų juos būtina atkurti?
Burna yra pirmoji virškinamojo trakto grandis. Todėl netekus dantų, maistas iki galo nesukramtomas, blogiau virškinamas skrandyje ir žarnyne. Visa tai gali būti rimtų virškinimo sutrikimų priežastimi.
Netekus krūminių dantų, laikui bėgant sužemėja sąkandis. Tai neigiamai veikia žandikaulio sąnarį – pradeda kamuoti skausmas, atsiranda traškėjimas. Dėl žandikaulio sąnario deformacijų formuojasi veido raukšlės. Be to, netekus krūminių dantų, įkrinta skruostai. Praradę priekinius dantis žmonės vengia šypsotis, netgi kalbėti – ilgainiui tai gali sukelti psichologines problemas.
Norite išvengti veido ir žandikaulių sistemos deformacijų? Tuomet dantų protezavimas Vilniuje – viena geriausių išeičių. Jo neatlikus, tuščios vietos link pasislenka ne tik gretimai esantys, bet ir priešingo žandikaulio dantys. Nepageidaujami pasislinkimai vyksta net ir netekus vos vieno danties. Tad kuo greičiau pradedama dantų rekonstrukcija, tuo geriau.
Kokios priemonės naudojamos dantų rekonstrukcijai?
Priemonių yra nemažai. Jas pasirinkti galima atsižvelgiant į paciento poreikius ir tikslus. Skiriamos dvi protezų rūšys:
- Fiksuoti (neišimami) protezai yra pricementuojami prie dantų arba prisukami prie implantų. Jie gali būti kelių tipų: vainikėliai (karūnėlės), dantų tiltai ir mikroprotezai (įklotai, užklotai, dantų laminatės). Tokie protezai padeda efektyviai atkurti danties kramtymo funkciją ir estetinį vaizdą.
- Išimami dantų protezai. Jie pasižymi palyginus nedidele kaina, tačiau negarantuoja ilgaamžiškumo ir komforto. Visgi jie taip pat gali būti pakankamai patogūs ir padėti išlaikyti žandikaulio formą.
Dantų protezavimo procedūra atliekama tiek dėl funkcinių, tiek dėl estetinių priežasčių. Ji leidžia susigrąžinti patraukliai atrodančią šypseną, kramtymo komfortą ir pašalinti dėl prarastų dantų atsiradusius kalbos sutrikimus.
Plačiau apie dantų protezų tipus: ką verta žinoti?
Fiksuotiems dantų protezams priskiriami:
- Vainikėliai (karūnėlės) yra gaminami iš plastiko, metalo arba cirkonio keramikos, atsižvelgiant į gretimų dantų spalvą, formą ir dydį. Jie naudojami nuskilusio, sutrupėjusio ar kitaip pažeisto (pvz., traumos metu) danties atstatymui. Netekus viso danties, jo šaknis pakeičiama implantu. Vainikėliai apsaugo dantį nuo pažeidimų, nežymiai dėvisi ir yra ilgaamžiai.
- Dantų protezų tiltai gaminami iš tokių pat medžiagų, kaip ir vainikėliai. Skirtumas toks, kad jais restauruojamos vietos, kuriose nėra kelių vienoje eilėje esančių dantų. Taip atkuriamas buvęs dantų skaičius, jų funkcija ir estetinis vaizdas. Tiltų trūkumas tas, jog juos naudojant dažniausiai reikia šlifuoti greta esančius dantis.
- Įklotai ir užklotai yra alternatyva plomboms, jie tiesiog įcementuojami į dantį. Tokie mikroprotezai nekeičia savo spalvos bei formos, žymiai mažiau dėvisi ir padeda išvengti mikroplyšių. Todėl dantis apsaugomas nuo skilimo ir antrinio karieso. Įprastai mikroprotezai gaminami iš bemetalės keramikos ir yra rekomenduojami nusidėvėjusiems dantims atstatyti.
- Laminatės – tai 0,5–0,7 mm storio porcelianinės plokštelės, kuriomis padengiamas tik priekinis danties paviršius. Jos yra pralaidžios šviesai, daugiasluoksnės ir atrodo visai kaip natūralūs dantys. Laminatės leidžia pakoreguoti danties spalvą, dydį ir formą. Taip pat jos padeda atstatyti nudilusius arba nuskilusius dantis, patiesinti nežymiai pasisukusius dantis ar paslėpti tarpelius tarp dantų. Dažniausiai tokios restauracinės plokštelės gaminamos iš cirkonio arba lauko špato keramikos.
Fiksuoti protezai gali būti tvirtinami tiek prie likusių savų dantų audinių, tiek ant implantų.
Išimami protezai skirstomi į:
- Dalinius (plokštelės ir lanko atraminiai protezai), kurie naudojami netekus kelių dantų viršutiniame arba apatiniame lanke. Dažniausiai jie rekomenduojami tuomet, kai žmogus yra praradęs krūminius dantis ir dėl tam tikrų priežasčių negalimas protezavimas
Standartinės plokštelės prie nuosavų dantų fiksuojamos kabliukais. Tačiau jos nėra tokios patogios kaip elastinės plokštelės, kurios nuo burnos ertmės šilumos tampa lanksčios ir lengvai prisitvirtina. Lanko atraminiai protezai prie sveikų atraminių dantų tvirtinami kabliukais arba užraktais. Dažniausiai prie tokio tipo priemonių priprantama greičiau nei prie plokštelių.
- Pilnus protezus patariama rinktis netekusiems visų dantų viršutiniame arba apatiniame žandikaulyje. Norint, kad tvirčiau laikytųsi, tokius protezus galima fiksuoti ant implantų.
Tam, kad atrodytų kuo natūraliau, išimami protezai parenkami pagal natūralią žmogaus dantų spalvą ir formą. Tai leidžia džiaugtis estetiška šypsena.
Kokios medžiagos naudojamos protezų gamyboje?
Dantų protezai gali būti gaminami iš:
1. Metalo keramikos. Tai tvirta ir ilgaamžė medžiaga, tačiau ji pasižymi ne itin estetiška išvaizda. Todėl metalo keramikos protezais dažniausiai atkuriami krūminiai dantys. Vidiniam vainikėlio ar tilto paviršiui įprastai naudojamas netaurusis chromkobalto lydinys, kuris padengiamas sluoksniuota keramika – balta estetiškai atrodančia apdaila. Iš metalo keramikos gaminami pavieniai vainikėliai (karūnėlės), dantų tilteliai, protezai ant implantų.
Metalo keramikos privalumai:
- Žemesnė kaina – tai vienas iš pagrindinių jos pasirinkimo kriterijų.
- Tvirtumas, kuriuo pasižymi tarpinės tiltų dalys. Todėl jas galima naudoti didelėms sujungtoms konstrukcijoms, „pasagoms“.
- Patikimumas – tai laiko patikrinta medžiaga, protezų gamyboje naudojama jau daug metų.
- Tikslumas, kurį galima išgauti liejant metalą.
- Tamsaus arba negyvo danties pagrindo maskavimas, tokį rezultatą leidžia pasiekti tik dvi medžiagos – metalo keramika ir cirkonis.
Visgi metalo keramika turi ir tam tikrų trūkumų: ji nėra tokia skaidri ir pralaidi šviesai, kaip natūralus danties audinys, taip pat ji gali papilkėti. Šios keramikos apdaila gali skilinėti, be to, naudojant tokius protezus, reikia pašalinti daugiau danties audinių.
2. Cirkonio oksido keramikos. Ši medžiaga yra itin estetiška ir tvirta. Jos pagrindą sudaro kompiuterinio frezavimo būdu ruošiamas cirkonio oksido karkasas, kuris yra natūralios danties spalvos. Ši keramika biologiškai dera su dantenų audiniais, todėl puikiai tinka žmonėms, kurie yra alergiški metalui.
Cirkonio keramika žymiai skaidresnė ir estetiškesnė nei metalo keramika, tačiau nėra skaidri. Todėl ja gali būti paslepiami metaliniai kaiščiai, labai tamsūs, negyvi arba dėmėti dantys.
Monolitinis cirkonis pasižymi ypatingu tvirtumu, todėl yra naudojamas, kai dėl didelių apkrovų burnoje nesilaiko kitų rūšių medžiagos. Dažniausiai tai aktualu protezuojant ant implantų.
3. Stiklo keramikos. Kitaip ji dar gali būti vadinama lauko špato, sluoksniuota arba porceliano keramika. Tai estetiška medžiaga, leidžianti sukurti itin natūraliai atrodančias restauracijas, kurių storis siekia vos 0,2–0,3 mm. Dėl šios priežasties protezuojant galima maksimaliai išsaugoti danties audinius.
Stiklo keramikos atsparumas lenkimui yra maždaug 90–120 Mpa. Nepaisant to, jog jis gali pasirodyti sąlyginai mažas, tokia laminatė, jei ja dengiamas teisingai nušlifuotas ir pakankamai emalio turintis dantis, gali būti labai tvirta.
4. „E-max“ keramikos. Tai gamintojo „Ivoclar Vivadent“ patentuota medžiaga iš ličio disilikato. Jos atsparumas lenkimui siekia net 360–400 MPa. „E-max“ keramika ypač pralaidi šviesai, todėl leidžia nepriekaištingai atkartoti natūralų danties grožį. Be to, ji pasižymi biosuderinamu, todėl burnos ertmėje nesukelia jokių nepageidaujamų reakcijų.
Individualius poreikius atitinkanti dantų protezavimo procedūra leidžia mėgautis sveika ir puikiai atrodančia šypsena.
Kaip pasirinkti tinkamiausią ortopedinio gydymo metodą?
Tinkamiausią gydymo metodą gydytojas odontologas parenka atsižvelgdamas į paciento burnos ertmės būklę, pageidavimus, įpročius, ankstesnes restauracijas, finansines galimybes.
„Ozo“ estetinės odontologijos ir implantologijos klinikoje gydytojai odontologai naudoja moderniausias technologijas ir patikimiausius, kiekvienam pacientui pritaikytus gydymo būdus. Todėl dantų protezavimas Vilniuje padeda pasiekti itin džiuginančius rezultatus.
Nepamirškite, kad kur kas lengviau kiekvieną dieną atidžiai rūpintis dantimis ir išsaugoti juos sveikus nei rekonstruoti pažeistus. Geriausia profilaktinė priemonė nuo visų dantų ligų – nepriekaištinga jų priežiūra.
Kodėl man reikalingas dantų protezavimas?
Tai, kad šiuo metu domitės dantų protezavimu, tikriausiai reiškia, jog esate netekę vieno ar daugiau dantų. Todėl Jūs geriau nei bet kas kitas žinote visus dėl to kylančius nepatogumus kramtant, kalbant ir šypsantis.
Protezavimo metu atstatomos kramtymo ir kalbos funkcijos suteikia galimybę vėl patogiai valgyti, drąsiai kalbėti ir džiaugtis estetiška šypsena. Šiuolaikinės technologijos leidžia protezuoti dantis taip, kad nejaustumėte jokio diskomforto.
Domina dantų protezavimas Vilniuje ir norite sužinoti apie jį daugiau? Kviečiame užsiregistruoti profesionaliai protezuojančio gydytojo konsultacijai „Ozo“ estetinės odontologijos ir implantologijos klinikoje. Jos metu gausite atsakymus į visus Jums rūpimus klausimus. Individualiai bus parenkami labiausiai tinkami dantų protezai ir protezavimo būdas.
Konsultacijai registruokitės telefonu +370 614 47777, el. paštu info@ozoklinika.com arba atvykę į mūsų kliniką, kurią rasite adresu Šeškinės sodų g. 7, Vilnius. Nedelskite ir pradėkite rūpintis savimi jau šiandien!