Paslaugos

Dantų kanalų gydymas (endodontinis gydymas)

Kanalų gydymas mikroskopu – moderni ir efektyvi procedūra, leidžianti išspręsti dėl įvairių priežasčių atsiradusį danties pulpos uždegimą (pulpitą). Dažnai jis pasireiškia stipriu skausmu, kurio nepavyksta numalšinti net vaistais. Tačiau esant lėtiniam uždegimui skausmo gali ir nesijausti. Bet kuriuo atveju svarbu nedelsti ir kuo greičiau išspręsti iškilusią problemą.

Kas yra endodontinis gydymas?

Endodontija – iš graikų kalbos kilęs žodis. Jis reiškia mokslą apie danties „vidų“, t. y. jo šaknies kanalų gydymą.

Kada reikalingas šis gydymo būdas?

Danties kanalų gydymas yra būtinas, kai ėduonis išplinta iki pulpos (danties viduje esančio kraujagyslinių ir nervinių skaidulų pluošto). Pirmieji infekcijos ar uždegimo pažeistos pulpos požymiai – ilgai trunkantis jautrumas karščiui ar šalčiui, danties spalvos pakitimas, dantenų patinimas ir ploto, kurį apėmė uždegimas ar infekcija, jautrumas.

Dantų šaknų kanalų gydymo gali prireikti ir po traumų, kurių pasekmė – lūžę ar skilę dantys. Pagrindinis tokios procedūros tikslas – sunaikinti mikroorganizmus šaknies kanalų sistemoje ir apsaugoti dantį bei aplinkinius audinius nuo infekcijos. Kartais atliekamas ir dantų kanalų pergydymas.

Visų pirma, daromos dantų šaknų rentgeno nuotraukos. Tuomet šaknies kanalai išvalomi, išdezinfekuojami, o po to hermetiškai užplombuojami. Jei pacientas pageidauja, procedūros metu gali būti taikomas nuskausminimas. Dažniausiai endodontinis gydymas atliekamas kelių vizitų pas endodontologą metu. Tai ilgaamžis problemos sprendimas – tokios procedūros rezultatai gali išlikti visą gyvenimą.

Kokias komplikacijas gali sukelti negydomi šaknų kanalai?

Negydomi šaknų kanalai gali sukelti rimtų komplikacijų – pavyzdžiui, susiformavus uždegiminiam židiniui apie infekuotą dantį, pradeda tirpti žandikaulio kaulas. Nesprendžiant problemos, pulpos uždegimas ar infekcija gali sukelti ir kitų rimtų sveikatos sutrikimų. Kartais tai būna ir dantų netekimo priežastis. Todėl imtis atitinkamų priemonių tiesiog būtina. Modernus ir efektyvus kanalų gydymas mikroskopu gali leisti ir vėl džiaugtis sveika šypsena.

Kodėl kartais prireikia pergydyti dantų šaknų kanalus?

Net ir idealiai atliktas dantų šaknų kanalų gydymas neužtikrina, kad mikroorganizmai kanaluose nesidaugins ir nesukels nemalonių simptomų. Dėl infekcijos ar uždegimo gali kamuoti bloga savijauta, atsirasti danties jautrumas, skausmas, susiformuoti pūlinys, ištinti veidas. Taip pat be jokių simptomų apie infekuotas dantų šaknis pradėti nykti žandikaulio kaulas.
Tokiu atveju reikalingas dantų kanalų pergydymas. Procedūros metu atliekamas pakartotinis danties šaknų kanalų valymas, pašalinant senąjį jų užpildą. Naujausios technologijos padeda pasiekti itin sėkmingų antrinio gydymo rezultatų.

Reikalingas endodontinis gydymas? Kvalifikuoti „Ozo“ estetinės odontologijos ir implantacijos klinikos specialistai pasiruošę padėti. Čia išsprendžiami net ir sudėtingiausi klinikiniai atvejai. Susisiekite Jums patogiausiu būdu – internetu, telefonu arba atvykę į kliniką.