Paslaugos

Burnos chirurgija

Burnos chirurgija yra neatsiejama kompleksinio gydymo dalis, implantuojant ir protezuojant dantis, taikant ortodontinį gydymą.

Kokios chirurginės operacijos atliekamos OZO estetinės odontologijos ir implantologijos klinikoje?

  • Dantų implantacija: vienmomentė, atidėta;
  • Danties traukimas;
  • Retinuoto (neišdygusio) danties šalinimas;
  • Danties šaknies viršūnės rezekcija (pašalinimas);
  • Sinuso pakėlimo operacijos: uždaruoju ar atviruoju būdu;
  • Kaulo priauginimo operacijos: pasirenkant alogeninį (paciento kaulą) arba ksenogeninį (natūralų, biologinės kilmės mineralizuotą kaulą);
  • Lūpos, liežuvio pasaitėlio plastika.

Kodėl reikia šalinti retinuotus dantis?

Retinuoti dantys – tai pilnai susiformavę, bet dėl įvairių priežasčių neišdygę dantys. Dažniausiai retinuoti būna iltiniai ir aštunti – protiniai dantys.

Žmonių anatomija keičiasi. Šiuolaikinių žmonių žandikauliai nebėra tokie dideli kaip anksčiau, todėl juose nebetelpa visi protiniai dantys. Štai todėl odontologai rekomenduoja juos šalinti. Po dantenomis likę neišdygę dantys gali sukelti skausmą, infekciją, greta esančių dantų suspaudimą ar sužalojimą.

Nepašalinti retinuoti dantys gali sukelti kur kas rimtesnių sveikatos problemų. Retinuotą dantį supantis maišelis gali prisipildyti skysčių  ir peraugti į cistą. Negydoma cista gali ne tik išlenkti žandikaulį bei pakenkti šalia esantiems dantims ir nervams, bet ir išsivystyti į auglį.

Šalinti reikia ir dalinai retinuotus, tai yra kreivai išdygusius ir tik dalinai prasikalusius pro dantenas dantis. Kuo anksčiau pasiryšite pašalinti retinuotus dantis, tuo operacija bus lengvesnė, o komplikacijos retesnės.

Kada taikoma danties šaknies viršūnės rezekcija?

Danties šaknies viršūnės rezekcija reikalinga tuomet, kai kitu būdu neįmanoma pasiekti infekuotos danties šaknies viršūnės. Chirurginės procedūros metu išvalomi infekcijos židiniai, nupjaunama uždegimo apimto danties šaknies viršūnė ir ji užplombuojama.

Danties šaknies rezekcijos procedūra užkerta kelią infekcijos plėtrai bei padeda išsaugoti dantį ir jo funkcionalumą.

Kokie pagrindiniai danties viršūnės uždegimo simptomai?

Neretai pacientai nejaučia lėtinio danties šaknies viršūnės uždegimo. Į specialistus  jie kreipiasi tuomet, kai uždegimas tampa ūminiu ir skausmas tampa nebepakeliamas. Kraujavimas, patinimas taip pat byloja apie galimą danties šaknies viršūnės uždegimą.

Ar įmanoma kitais būdais išgydyti danties viršūnės uždegimą?

Yra keletas danties šaknies rezekcijos alternatyvų. Galima taikyti pakartotinį danties šaknies gydymą, išrauti infekuotą dantį ar skausmą gydyti antibiotikais.

Kam reikalinga lūpos ir liežuvio pasaitėlio plastika?

Nuo liežuvio pasaitėlio ilgio ir formos priklauso gebėjimas taisyklingai ištarti garsus. Normalus liežuvio pasaitėlis būna pakankamo ilgio ir netrukdo iškišti liežuvio ar pakelti liežuvio galą paliečiant gomurį.

Trumpas liežuvio pasaitėlis trukdo tinkamai kalbėti, o kūdikiams tinkamai maitintis. Dėl trumpo liežuvio pasaitėlio gali išsivystyti tarpas tarp apatinių priekinių dantų.

Trumpas lūpos pasaitėlis pastebimas pradėjus augti pieniniams dantims. Dėl trumpo lūpos pasaitėlio išsivysto tarpas tarp viršutinių priekinių dantų.

Paprastai lūpos ir liežuvio pasaitėlio plastikos procedūra nėra skausminga, sudėtinga ir trunka trumpai – iki pusvalandžio. Vis dėlto, kartais prireikia sudėtingesnės audinių plastikos. Jas atlikti  gali atlikti tik labai patyrę profesionalūs burnos chirurgai.