Paslaugos

Burnos higiena

Tinkama dantų priežiūra – vienas efektyviausių būdų, padedančių pasirūpinti sveika ir estetiška šypsena. Neskiriant tam pakankamai dėmesio, vėliau gali pasireikšti įvairios dantų ir burnos ertmės ligos. Reguliari burnos higiena yra bene efektyviausia prevencinė priemonė, leidžianti jų išvengti.

Kas yra profesionali burnos higiena?

Šios procedūros metu naudojant specialius instrumentus pašalinamos minkštosios ir kietosios dantų apnašos. Būtent pastarosios dažniausiai sukelia tokias burnos ertmės problemas kaip dantenų uždegimas, ėduonis, periodontitas (parodontozė) ar netgi ankstyvas dantų netekimas.

Kietosios apnašos, kitaip dantų akmenys, gali formuotis tiek ant apatinių priekinių, tiek ant viršutinių krūminių, tiek ant kitų dantų. Patiems jas pašalinti sunku arba neįmanoma. Todėl reguliariai turi būti atliekamas dantų akmenų valymas. Daugiau apie šią procedūrą galite sužinoti čia.

Jeigu Jums šiuo metu aktuali burnos higiena Vilniuje, susisiekite su mumis ir suplanuokite vizitą. Esame pasiruošę suteikti operatyvią pagalbą!

Kaip dažnai reikia lankytis pas burnos higienistą?

Apsilankyti pas odontologą patariama du kartus per metus. Dažnesni vizitai rekomenduojami nėščioms moterims, vartojantiems alkoholį, rūkantiems, sergantiems periodonto ligomis, taip pat vaikams. Pastariesiems irgi būtina bent porą kartų per metus užsukti į odontologo kabinetą.

Procedūros metu burnos higienistas įvertina burnos ertmės ir dantų būklę. Taip pat pataria, kokių priemonių imtis norint palaikyti ne tik gražią, bet ir sveiką šypseną. Jei domina burnos higiena, Vilnius – miestas, kur rasite patyrusius „Ozo“ estetinės odontologijos ir implantologijos klinikos specialistus.

Neatidėliokite vizito pas odontologą, kol nepradėjo kamuoti didžiulis danties skausmas, jis visiškai nesugedo ar neiškrito. Ėduonis (kariesas) gali pasireikšti dantų viduje ir kurį laiką būti plika akimi nematomas. Uždelsus dažniausiai prireikia imtis kur kas rimtesnių priemonių. Jeigu domina burnos higiena, tai jos kaina yra tikriausiai vienas iš pagrindinių klinikos pasirinkimo kriterijų. Susisiekite su mumis ir sužinokite ją.

Kaip pasirūpinti dantų ir burnos ertmės sveikata?

Bene svarbiausias dantų ligų profilaktikos būdas – taisyklinga kasdienė burnos priežiūra. Norint, kad dantys būtų sveiki ir gražūs, išsivalyti juos du kartus per dieną šepetėliu ir pasta gali nepakakti. Papildomai rekomenduojama naudoti tarpdančių siūlą ir specialiai jiems skirtą šepetėlį, burnos skalavimo skystį.
Kruopšti ir nuolatinė dantų priežiūra padeda užkirsti kelią ėduonies, periodonto ligų atsiradimui, taip pat saugo nuo blogo burnos kvapo, prastos estetinės išvaizdos. Jeigu Jums reikalinga maksimalų efektą suteikianti burnos higiena, Vilnius – miestas, kuriame rasite patyrusius mūsų specialistus.

Kodėl svarbu reguliariai atlikti burnos higieną?

Kaip jau buvo užsiminta, norint, kad dantenos ir burnos audiniai būtų sveiki, kasdienio taisyklingo dantų valymo nepakanka. Ne visas apnašas lengva pašalinti šepetėliu. Todėl po kurio laiko jos gali sukietėti ir susidaryti dantų akmenys. Taip sudaromos palankios sąlygos bakterijoms, sukeliančioms dantų ėduonį (kariesą) ir kitas ligas, kauptis.

Kietosios dantų apnašos matomos plika akimi. Dėl jų gali patamsėti dantų spalva, atsirasti prastas burnos kvapas. Nustatyta, kad ilgai nešalinant tokių apnašų gali padidėti širdies ligų ar diabeto atsiradimo rizika. Todėl, priklausomai nuo individualios būklės, 1–2 kartus per metus turėtų būti atliekama profesionali dantų higiena odontologo kabinete. Reguliarus dantų akmenų valymas – kelias į sveiką ir estetišką šypseną.

Jeigu reikalinga tikrų savo srities profesionalų atliekama burnos higiena, Vilnius – miestas, kuriame galite pasinaudoti šia paslauga, nesvarbu, kur gyventumėte. Užsiregistruokite vizitui jau dabar ir apsilankykite „Ozo“ klinikoje. Maloniai Jūsų laukiame!

Kaip atliekama procedūra?

Profesionalios burnos higienos metu pašalinamos minkštosios bei kietosios dantų apnašos – taip užkertamas kelias jose besikaupiančių bakterijų sukeliamoms ligoms. Įvertinama plombų ar protezų būklė. Jei reikia, nupoliruojami dantų ir plombų paviršiai, kabantys plombų kraštai. Jei dantys jautrūs, burnos higienistas atlieka specialių jautrumą mažinančių priemonių aplikaciją ant apsinuoginusių dantų kaklelių.

Profesionalios burnos higienos etapai:

  1. Pirmiausia dantų higiena atliekama ultragarsiniu skaleriu. Taip akmenys atskeliami nuo dantų paviršiaus. Rankiniais instrumentais (kiuretėmis) pašalinami sunkiai pasiekiamose vietose esantys akmenys.
  2. Pigmentinės dantų apnašos, kurios susidaro dėl rūkymo, gausaus kavos ar arbatos vartojimo, pašalinamos „Air Flow“ metodu. Jį taikant į danties paviršių stipria srove purškiami su vandeniu ir oru sumaišyti perlų milteliai. Danties paviršius veikiamas per atstumą, todėl nėra pažeidžiami kietieji jo audiniai ir dantenos. Be to, perlų milteliai pasižymi šarminiu poveikiu, todėl padeda apsaugoti dantis nuo ėduonies ir sumažinti dantenų uždegimo tikimybę. Paprastai atlikus „Air Flow“ procedūrą dantys pašviesėja ir įgauna natūralų baltumą. Svarbu atkreipti dėmesį, jog esant dantenų uždegimui šio metodo taikyti negalima.
  3. Po to, kai atliekamas apnašų ir dantų akmenų valymas, dantys nupoliruojami specialia pasta, šepetėliu ir polyru.

Esant poreikiui, burnos higienistas pamoko, kaip turėtų būti atliekamas taisyklingas dantų valymas ir parenka tinkamiausias priemones. Jeigu nustatomas dantenų uždegimas, periodontitas ar kitos ligos, paskiriamas atitinkamas gydymas.

Priklausomai nuo individualios būklės, burnos higienos procedūra paprastai trunka 30–60 min. Jeigu dantys yra itin jautrūs, gali būti taikoma vietinė nejautra.

Taisyklingas dantų valymas: ką verta žinoti?

Taisyklinga asmeninė dantų higiena labai svarbi bet kurio amžiaus žmonėms. Todėl kiekvienas, besirūpinantis savo sveikata, turėtų jai skirti pakankamai dėmesio. Dantis rekomenduojama valytis du kartus per dieną: ryte, po pusryčių, ir vakare, po paskutinio valgio. Tai reikėtų daryti šluojamaisiais ir sukamaisiais judesiais. Būtina kruopščiai nuvalyti visus dantų paviršius, taip pat ir liežuvį, ant kurio kaupiasi daug bakterijų.

Kai kuriuos dantų paviršius sunku pasiekti įprastu šepetėliu, todėl visapusiškai burnos higienai užtikrinti patariama naudoti specialų tarpdančių šepetėlį arba siūlą ir skalavimo skystį. Po kiekvieno valgio burną rekomenduojama praskalauti vandeniu. Taip sumažinama rūgščių, sukeliančių ėduonį, gamyba.

Gerai asmeninei burnos higienai labai svarbu pasirinkti tinkamą šepetėlį. Kitu atveju dantys gali būti prastai išvalomi, ant jų kauptis apnašos ir bakterijos. Taip sudaromos palankios sąlygos įvairių burnos ertmės ligų atsiradimui. Renkantis sau tinkamiausią šepetėlį svarbu atsižvelgti į jo kietumą, dydį ir formą. Burnos higienistas, įvertinęs Jūsų dantų būklę, gali pateikti konkrečias rekomendacijas.

Jeigu domitės, kur patikimai atliekama burnos higiena Vilniuje, kreipkitės į „Ozo“ klinikos specialistus. Jie kruopščiai įvertina kiekvieno paciento būklę ir paskiria efektyviausią problemos sprendimo būdą.

Dar viena priemonė, be kurios neįsivaizduojama nei asmeninė, nei profesionali burnos higiena, yra dantų pasta. Ji ne tik valo, bet ir apsaugo dantis bei dantenas. Nuo pastoje esančių veikliųjų medžiagų priklauso jos poveikis. Todėl ieškant optimalaus varianto svarbu žinoti, kokio efekto tikimasi.

Viena iš svarbiausių pastos sudedamųjų dalių yra fluoras. Jis apsaugo dantis nuo ėduonies (karieso). Fluoro kiekis pastoje išreiškiamas procentais arba vienetais (ppm). Priklausomai nuo žmogaus amžiaus, rekomenduojamos jo dozės yra skirtingos:

  • vaikams nuo 3 m. – 250–500 ppm;
  • paaugliams ir suaugusiesiems – 1000–1100 ppm.

Vaikučiai iki 3 m. gali nuryti dantų pastą, todėl derėtų atsižvelgti į tai, kad jos sudėtyje nebūtų fluoro ir kitų veikliųjų medžiagų.

Priklausomai nuo paskirties, dantų pastos sudėtis gali būti skirtinga:

  • Jautriems dantims skirtoje pastoje būna tokių medžiagų kaip kalio chloridas ar nitratas, stroncio chloridas, natrio citratas.
  • Balinamųjų pastų sudėtyje paprastai būna sodos arba natrio tripoliofosfato.
  • Pastos, skirtos dantenų uždegimo ir periodontito profilaktikai, pasižymi antibakterinėmis, uždegimą malšinančiomis savybėmis. Jų sudėtyje dažniausiai būna chlorheksidino – veiklios antibakterinės medžiagos. Tačiau, nenorint pažeisti burnos audinių, šį komponentą turinčias dantų pastas rekomenduojama naudoti ne ilgiau nei 2 sav.

Patyręs burnos higienistas dažniausiai rekomenduoja, kas kiek laiko keisti pastas, o tiksliau jų rūšis, kad būtų užtikrinama visapusiška dantų ir dantenų apsauga.

Reikalinga profesionali burnos higiena Vilniuje? „Ozo“ estetinės odontologijos ir implantologijos klinikoje dirbantys specialistai gali suteikti patikimą ir efektyvų gydymą. Nedvejokite ir susisiekite – reikalingus kontaktus rasite čia.