Paslaugos

Dantų karūnėlės (vainikėliai)

Dantų karūnėlės (vainikėliai) – tai dirbtiniai dangalai (apvalkalai), naudojami dantims atkurti. Jų dydis, spalva ir forma parenkami individualiai, todėl šios priemonės atrodo labai natūraliai. Restauracija apgaubiama matoma danties dalis nuo dantenų krašto. Tai leidžia atkurti pažeistą paviršių, jį sutvirtinti ir apsaugoti. Tai yra atliekama, kai dantys yra nuskilę, įtrūkę, nudilę ar kitaip pažeisti. Vainikėliai tvirtinami ant nuosavo nušlifuoto danties ar implanto protezavimo atramos.
Tiltiniu protezu (tilteliu) atkuriama netektų dantų funkcija, kramtymas tampa efektyvesnis. Vainikėliai ir tilteliai gaminami iš metalo keramikos (porceliano ant metalinio karkaso) ar bemetalės keramikos (stiklo keramikos ar porceliano ant cirkonio oksido karkaso).

Galima išskirti tokios keramikos karūnėles:

  • Metalo. Tokios priemonės yra nepralaidžios šviesai, todėl jomis apgaubti dantys neatrodo natūraliai. Metalo sąlytis su burnos audiniais gali tapti įvairių problemų priežastimi (dantenų uždegimo, pakitusios jų spalvos ar skonio burnoje). Todėl šiais laikais kur kas populiaresnės iš kitokių medžiagų gaminamos dantų karūnėlės.
  • Bemetalės. Tokia keramika yra pralaidi šviesai – tai leidžia suteikti natūralią išvaizdą. Be to, jos estetinės (spalva, skaidrumas) ir fizikocheminės (atsparumas nusidėvėjimui, reakcija į temperatūros pokyčius ir pan.) savybės labai panašios į natūralių dantų.
  • Cirkonio. Tokie vainikėliai pasižymi tvirtumu ir ilgaamžiškumu. Jų karkasas yra gaminamas iš cirkonio oksido – jis padengiamas porceliano sluoksniu. Šios priemonės biologiškai dera su natūraliais burnos ertmės audiniais, todėl nesukelia alerginių reakcijų.
    Kiekvienai danties restauracijai svarbu parinkti tinkamiausią konstrukciją ir medžiagą. Konsultacijos metu „Ozo“ estetinės odontologijos ir implantologijos klinikos odontologai gali padėti išsirinkti individualiai labiausiai tinkantį sprendimą.

Kaip atliekama procedūra?

Protezavimo ar kito ortopedinio gydymo metu pažeistas dantis pirmiausia yra užšaldomas ir tinkamai paruošiamas. Tuomet atliekamas skenavimas ar imamas atspaudas, pagal kurį laboratorijoje pagaminamas vainikėlis. Kol tai atliekama, gali būti uždedamas laikinas vainikas. Pagamintos dantų karūnėlės (-ė) pricementuojamos prie šaknies.

Norite ir vėl patogiai kramtyti maistą ir džiaugtis estetiškai atrodančia šypsena? Susisiekite su „Ozo“ estetinės odontologijos ir implantologijos klinikos specialistais. Jie pasiruošę padėti surasti efektyviausią problemos sprendimą.