Paslaugos

Dantų laminatės

Estetiškai atrodanti šypsena – tai, kas puošia kiekvieną. Ji suteikia pasitikėjimo savimi ir leidžia drąsiau bendrauti. Deja, tačiau tuo džiaugtis gali ne visi. Kartais netenkina įgimta dantų spalva ir forma, kai kuriais atvejais diskomfortą sukelia dėl traumos, ligos ar žalingų įpročių atsiradę pokyčiai. Šiuolaikinė odontologija suteikia galimybę šypsotis drąsiai. Pasitelkiant estetinį protezavimą atkuriamas dantų paviršius, todėl jie atrodo sveikai ir patraukliai.

Kada rekomenduojama atlikti estetinį protezavimą?

Procedūra, kurios metu dantų paviršius padengiamas laminatėmis, vadinama estetiniu protezavimu arba mikroprotezavimu (daugiau apie standartinį protezavimą galite sužinoti paspaudę čia). Ji atliekama, kai norima:

 • pašviesinti dantų spalvą,
 • koreguoti dantų formą,
 • panaikinti tarpus tarp dantų,
 • atkurti nudilusių ar nuskilusių dantų anatomiją.

<justify/p>

Atliekant estetinį protezavimą nepažeidžiami šalia esantys dantys, išgaunamas ypač estetiškas ir ilgalaikis rezultatas.

Kas yra laminatės?

Laminatės – tai labai plonos keraminės plokštelės, tvirtinamos prie priekinio danties paviršiaus. Tam naudojamas specialus cementas.

Kokie dantų laminačių išskirtinumai?

Šių plokštelių storis vidutiniškai siekia vos 0,2–0,5 mm. Dantų laminatės yra pralaidžios šviesai, todėl atrodo itin natūraliai. Dantų paviršiaus atkūrimui naudojamos plokštelės pasižymi ilgaamžiškumu, jos laikui bėgant netamsėja ir nepraranda blizgesio. Pagal poreikius parenkama individualiai labiausiai tinkanti laminačių spalva ir forma. Jos tvirtai sukimba su danties paviršiumi ir yra natūraliai apgaubiamos dantenų.

Kaip ir iš ko gaminamos laminatės?

Laminatės gaminamos laboratorijoje, pasitelkiant moderniausias kompiuterinio skenavimo ir modeliavimo programas. Tai leidžia užtikrinti labai natūralią ir estetišką jų išvaizdą. Plokštelių gamybai naudojamos natūralios medžiagos – porcelianas ir keramika.

Kaip prižiūrėti keramikos laminatėmis protezuotus dantis?

Atlikus estetinį protezavimą, dantų priežiūra išlieka tokia pat, kaip ir prieš tai. Norint išlaikyti sveiką ir patrauklią šypseną, svarbu pasirūpinti kasdiene burnos higiena, t. y. naudoti dantų šepetėlį, tarpdančių siūlą, skalavimo skystį. Taip pat svarbu reguliariai lankytis pas gydytoją odontologą ir burnos higienistą.

Ar visos dantų laminatės vienodos?

Ne, pagrindinius šių priemonių skirtumus nulemia gamybos būdas (frezavimas, presavimas, sluoksniavimas) ir medžiagos (lauko špato ir leucitu sutvirtinta keramika). Prieš frezavimą dantys nuskenuojami pažangia kompiuterine sistema – taip sukuriamas laminačių modelis. Laminatės gali būti frezuojamos specialia mašina ir sintezuojamos (sukietinamos).

Presavimo būdu gaminamos laminatės pirmiausia išliejamos tada supresuojamos. Atliekant sluoksniavimą, plokšteles sluoksnis po sluoksnio tarsi paveikslą tapo dantų technikas. Tokiu būdu pagamintos keramikos laminatės išsiskiria ypatinga estetika ir individualumu. Jos gali būti itin plonos, todėl atrodo natūraliausiai.

Kaip atliekamas dantų laminavimas?

Galima išskirti tokius šios procedūros žingsnius:

 • Konsultacija. Jos metu aptariami paciento poreikiai, sudaromas gydymo planas, detaliai ištiriami dantys. Prieš protezavimą atliekamas pavaškavimas – sukuriamas būsimų laminačių vaizdas, kurį pacientui galima pamatuoti ant esamų dantų.
 • Dantų paruošimas. Nušlifuojamas jų priekinis paviršius (kai norima keisti tik dantų spalvą, šio etapo gali ir nereikėti), nuimami atspaudai. Pacientui uždedamos laikinos frezuotos dantų laminatės, kurios yra tikslios ir estetiškos.
 • Laminačių gamyba. Kiekviena restauracija gaminama individualiai technikų laboratorijoje (įvertinant reikiamą jų formą, spalvą, blizgesį), procesas trunka iki 10 dienų. Kol atliekama gamyba, pacientui uždedamos laikinos laminatės.
 • Laminačių uždėjimas. Jos klijuojamos specialiu cementu. Ši procedūra labai preciziška – restauracijos cementuojamos po vieną.

Galutiniam rezultatui pasiekti dažniausiai pakanka dviejų vizitų pas odontologą.

Kokie laminačių privalumai?

Pagrindiniai dantų laminačių privalumai:

 • ypač estetiška ir natūrali išvaizda,
 • patvarumas ir ilgaamžiškumas,
 • reikalingas minimalus priekinio danties paviršiaus šlifavimas,
 • greitai pasiekiamas rezultatas.

Estetinis protezavimas, kurio metu naudojamos dantų laminatės, leidžia pacientams džiaugtis patraukliai atrodančia šypsena.

Ar praėjus tam tikram laikui reikalinga laminačių korekcija?

Kaip ir natūralūs dantys, laminatės turi būti tinkamai prižiūrimos, t. y. kasdien valomos šepetėliu ir pasta, taip pat būtina reguliariai atliekama profesionali burnos higiena. Papildomai koreguoti laminačių nereikia.

Ar laminatės gali būti dedamos ant apatinių dantų?

Taip, šios porcelianinės plokštelės gali būti klijuojamos ir ant viršutinių, ir ant apatinių dantų.

Ar atliekant estetinį protezavimą galima ištiesinti kreivus dantis?

Laminatės dantų netiesina, tačiau jomis galima koreguoti priekinių dantų formą.

Ar galima laminates dėti ant estetiškai plombuotų dantų?

Dantų laminatės dedamos tik ant natūralaus danties paviršiaus. Todėl prieš atliekant estetinį protezavimą plomba turi būti pašalinama.

Domina estetinis protezavimas? Kreipkitės į „Ozo“ estetinės odontologijos ir implantologijos klinikos specialistus – jie pasiruošę padėti. Džiaukitės nepriekaištinga šypsena ir pasitikėkite savimi!