Paslaugos

Žandikaulio ir veido kineziterapija

Žandikaulio ir veido kineziterapija yra inovatyvus gydymo būdas, skirtas pacientams, kuriems reikia atkurti veido ir žandikaulio raumenų funkcijas. Specializuoti pratimai ir terapijos metodai padeda pagerinti pacientų sveikatą ir gyvenimo kokybę. Jų tikslas – ne tik sumažinti skausmą ir diskomfortą, bet ir atkurti normalią kramtymo, kalbėjimo ir kvėpavimo funkciją, taip pat užkirsti kelią tolesniems veido ir žandikaulio sutrikimams. Suderinus šias procedūras su individualiais paciento poreikiais, galima pasiekti ilgalaikius ir efektyvius rezultatus.

 

Žandikaulio kineziterapija

Žandikaulio kineziterapija yra skirta pacientams, patiriantiems skausmą, diskomfortą ar funkcijos sutrikimus žandikaulio srityje. Tai individualiai pritaikytas gydymo metodas, kurio tikslas – atkurti žandikaulio sąnario judrumą, mažinti skausmą ir užkirsti kelią tolimesniems funkcijos sutrikimams.

Ši terapija apima specialių pratimų atlikimą, kuris padeda stiprinti žandikaulio raumenis, gerinti sąnario stabilumą ir koordinaciją. Kineziterapeutas, remdamasis išsamiu paciento būklės vertinimu, sudaro asmeninę pratimų programą, kuri gali apimti tiek kabinetinę terapiją, tiek pratimus namuose.

Žandikaulio kineziterapija yra ypač efektyvi gydant įvairias žandikaulio sąnario disfunkcijas, įskaitant smilkininio apatinio žandikaulio sąnario (SAŽS) sutrikimus, ir skausmus, kurie gali būti susiję su netinkama žandikaulio padėtimi ar įpročiais, pavyzdžiui, dantų griežimu.

 

Veido kineziterapija

Veido kineziterapija yra skirta veido raumenų stiprinimui ir lankstumui gerinti. Ji svarbi tiek estetiniu, tiek funkciniu požiūriu, nes veido raumenų sveikata tiesiogiai veikia žmogaus išvaizdą, kalbėjimą ir netgi kvėpavimą.

Veido kineziterapijos metu pacientams skiriami specialūs pratimai, kurie padeda atkurti ar pagerinti veido raumenų tonusą, mažinti veido raumenų įtampą ir skausmą, taip pat gerinti veido simetriją. Ši terapija gali būti naudinga tiems, kurie serga veidinio nervo paralyžiumi (Belo paralyžiumi) arba tiesiog nori pagerinti savo veido raumenų būklę.

Pratimai atliekami pagal individualiai sudarytą planą, atsižvelgiant į paciento poreikius ir būklę. Kineziterapeutas nuolat stebi pažangą ir, jei reikia, koreguoja gydymo planą.

 

Miofunkcinė terapija

Miofunkcinės terapijos metu sudaroma individuali pratimų programa. Pratimai skirti lavinti lupų, liežuvio, kramtymo, veido raumenis ir jų funkciją. Atliekant pratimus, netaisyklingai susiformavęs įprotis (pvz., liežuvis nuolat burnos apačioje) skatinamas persiformuoti į taisyklingą (pvz., poilsio metu liežuvis prie gomurio).

Miofunkcinės terapijos gydymas trunka apie 1-erius metus. Pirmus 2 mėn. reikalingi vizitai kas 1–2 sav., kitus 4 mėn. kas 2–3 sav. Po to tik kartą per mėnesį.

Miofunkcinė terapija taikoma tiek vaikams (nuo 5–6 metų amžiaus, t. y. vaikas jau turi suprasti, ko iš jo norima, ir gebėti atlikti pratimus), tiek suaugusiesiems.

Pagrindinės problemos, kurioms esant pacientai turėtų kreiptis į miofunkcinės terapijos specialistą yra:

 • kvėpavimas per burną;
 • neužčiauptos lūpos ramybės būsenoje;
 • netaisyklinga liežuvio poilsio padėtis;
 • trumpas liežuvio pasaitėlis;
 • trumpas lūpų pasaitėlis;
 • netipinis rijimas (pasunkėjęs rijimas, šiame veiksme dalyvauja papildomi, pagalbiniai raumenys);
 • kramtymo sutrikimai;
 • veido raumenų veiklos sutrikimai;
 • silpni kramtomieji raumenys;
 • netaisyklinga kalba;
 • smilkininio žandikaulio sąnario sutrikimai;
 • miego sutrikimai;
 • dantų griežimas.

Miofunkcinės terapijos specialistas taip pat gali padėti vaikams, turintiems žalingų įpročių, veikiančių visą veido žandikaulio sistemą, tokių kaip nykščio, čiulptuko, antklodės čiulpimas, nagų kramtymas.

 

Veido hemolimfodrenažinis masažas

Pacientams po žandikaulio chirurginės intervencijos reabilitacija turėtų prasidėti nuo veido hemolimfodrenažinio masažo. Tai unikali technika, nuo klasikinio limfodrenažo besiskirianti tuo, kad turi daug masažo būdų, imituojančių raumenų susitraukimą ir kraujagyslių pulsaciją, taip pat pasižymi specifiniu poveikiu ne tik limfinei, bet ir veninei sistemai.

Hemolimfodrenažinio masažo poveikis:

 • imuniteto stiprinimas.
 • diurezės suaktyvinimas.
 • aktyvinamas medžiagų apykaitos produktų pašalinimas iš organizmo.
 • pabrinkimų, patinimų sumažinimas.
 • užsistovėjimų pašalinimas audiniuose ir raumenyse.
 • oksidacinių procesų aktyvinimas.
 • sumažėja širdies susitraukimų dažnis, arterinis kraujo spaudimas.

Yra pastebėta, kad pacientai po operacinio gydymo, kurie turėjo hemolimfodrenažinio masažo kursą, daug lengviau praėjo ankstyvą pooperacinį periodą, tinimas laikėsi trumpesnį laiką, minkštieji veido audiniai būdavo labiau atsipalaidavę. Taip pat jie dažnai išvengdavo raumeninių kontraktūrų, greičiau atgaudavo normalias judesių amplitudes.

 

Elektrostimuliacija

Elektrostimuliacija naudojama audinių funkcijai aktyvinti ir stiprinti. Jos metu veikiami pažeisti nervai ir raumenys. Ilgalaikis raumens stimuliavimas stiprina jo jėgą, tonusą ir ištvermę. Raumens skaidulų susitraukimas ir atsipalaidavimas skatina periferinę kraujotaką, metabolinius procesus.

Elektrostimuliacijos poveikis:

 • stimuliuoja nervus;
 • stiprina raumens jėgą, tonusą ir ištvermę;
 • gerina audinių mitybą ir medžiagų apykaitą;
 • plečia kraujagysles;
 • slopina aplink nervus esančių audinių paburkimą;
 • stiprina jutimus.

Taigi, elektrostimuliacija teikia įvairiapusę naudą.

 

Šilumos terapija

Reabilitacijoje šilumos terapija pirmiausiai naudojama skausmui malšinti, minkštųjų audinių elastingumui didinti, kraujo cirkuliacijai gerinti ir audinių gijimui skatinti. Šie terapiniai efektai pasireiškia todėl, nes šiluma turi įtakos organizmo hemodinaminiams, neuroraumeniniams ir metaboliniams procesams.

Procedūros trukmė gali svyruoti nuo kelių iki keliolikos minučių. Pacientas jaučia malonią, švelnią šilumą.

 

Žandikaulio raumenų jėgos ir veiklos koordinavimas – stabilizavimas

Labai dažnai po žandikaulio operacijų arba esant SAŽS problemoms, atsiranda ir žandikaulio minkštųjų audinių, t. y. raumenų veiklos sutrikimai. Raumenys susilpnėja, jie negali iki galo atlikti savo funkcijos. Tarp abiejų žandikaulio pusių atsiranda disbalansas, vienos žandikaulio pusės raumenys silpni, o kitos stipresni, įsitempę, pervargę, nes stengiasi kompensuoti silpnosios pusės darbą.

Tokiu atveju žandikaulio kineziterapija gali padėti atstatyti normalią žandikaulio raumenų funkciją ir jėgą. Naudojant išorinę jėgą ir pasipriešinimą sukeliamas izometrinis raumens susitraukimas, lavinama raumens jėga ir koordinacija.

Tikslas, kad visi žandikaulį supantys raumenys dirbtų koordinuotai ir nebūtų apkrautos kitos struktūros, pvz.: sąnarys.

 

Veido, galvos, kaklo raumenų trigerinių taškų atpalaidavimas

Trigerinių taškų masažas yra gydomojo masažo forma, kurioje visas spaudimas taikomas specifiniams taškams jautriuose raumenų audiniuose, siekiant sumažinti raumenų įsitempimą ir skausmą.

Trigerinių taškų masažas yra tinkamas beveik visiems. Raumenys su aktyviais trigeriniais taškais visuomet yra silpnesni nei normalūs raumenys ir negali pilnai judėti. Neretai dėl to, jog jie negali iki galo atlikti funkcijų, kiti raumenys yra priversti atlikti jų veiksmus. Šiuose antriniuose raumenyse taip pat gali išsivystyti trigerinai taškai, jei pagrindiniai raumenys nėra gydomi.

Atliekant šią procedūrą gali būti jaučiamas diskomfortas, tačiau kineziterapeutas stengsis kaip galima daugiau sumažinti nepatogumą iki tol, kol raumuo visiškai atsipalaiduos. Dažniausiai reikia atlikti ir pratimus namuose tam, kad padėtumėte greičiau atstatyti buvusias raumenų funkcijas.

Smilkininio apatinio žandikaulio sąnario (SAŽS) mobilizacija

Mobilizacija atpalaiduoja sąnario kapsulę, sujudina sinovinį skystį, pagerina judesius tarp sąnarinių paviršių, sumažina skausmą.

Mobilizacijos tikslai:

 • atstatyti sąnario funkciją į norimą padėtį.
 • gražinti judesių amplitudę.
 • sumažinti skausmą.

Požymiai galintys rodyti smilkininio apatinio žandikaulio sąnario patalogiją:

 • pastovus skausmas nesusijęs su žandikaulio judesiu.
 • skausmas, nepraeinantis ramybės būsenoje (dar didesnis naktį nei dieną);
 • skausmas plintantis neaišku kur, klajojantis.
 • laipsniškas būklės blogėjimas.
 • raumenų jėgos, galios sumažėjimas.
 • atliekant žandikaulio judesius girdimas traškesys ar kitokie garsai.

Esant šiems požymiams, gali būti naudinga SAŽS mobilizacija.

 

Kaklo raumenų energijos technikos

RET (angl. Muscle energy techniques – MET) yra švelnios, aktyvios manualinės terapijos technikos, taikomos konservatyviai gydant stuburo ir galūnių skausmo sindromus ir judesių sutrikimus. Taikant šią techniką kaklo sričiai, galima pasiekti puikių rezultatų, šalinant kaklo raumenų įtampą, skausmą kakle ir visame kūne. Ši technika padeda atpalaiduoti kaklo raumenis ir atgauti normalias kaklo judesių amplitudes.

Visos šios procedūros yra skirtos tiek vaikams, tiek suaugusiems, siekiant pagerinti jų gyvenimo kokybę, mažinti skausmą, atkurti funkcijas ir užkirsti kelią tolimesniems sveikatos sutrikimams. Tai – efektyvus sprendimas ieškantiems būdų, kaip atpalaiduoti veido raumenis.