Paslaugos

Vaikų odontologija

Tėvai savo mažylių dantų sveikata turėtų susirūpinti vos išdygus pirmiesiems pieniniams dantukams. Nors vaikų ir suaugusiųjų dantų ligų gydymas mažai kuo skiriasi, ne kiekvienas odontologas gali gydyti mažųjų pacientų dantukus. Pelnyti vaikų pasitikėjimą gali būti iššūkis net ir geriausiam specialistui. OZO estetinės odontologijos ir implantologijos klinikoje dirba labiausiai patyrę vaikų odontologijos specialistai. Jie lengvai randa bendrą kalbą  su bet kokio amžiaus pacientais ir greitai bei neskausmingai išsprendžia visas mažųjų pacientų problemas.

Kada turi įvykti pirmoji vaiko ir odontologo pažintis?

Tėvai dažnai tėvai klaidą, manydami, kad vaiko pažintis su odontologu turi prasidėti tuomet, kai sugenda jo pieniniai dantukai. Vis dėlto, burnos sveikata turi būti rūpinamasi nuo pat ankstyvos vaikystės, iš karto kai tik pradeda dygti pieniniai dantys. Jų sveikata yra ne ką mažiau svarbi nei nuolatinių dantų.

Pirmojo vizito pas odontologą metu specialistas mažojo paciento tėvams paaiškina, kaip prižiūrėti vaikų dantis, supažindina taisyklinga mityba, kuri yra labai svarbi siekiant išvengti dantų ėduonies vystymosi Saldus maistas ir besikaupiančios apnašos mažiesiems gali sukelti dantų ėduonį. Negydomas dantų ėduonis gali būti rimtų sveikatos sutrikimų priežastimi.

Dėl dantukų skausmo ir burnos ertmės infekcijų mažiesiems gali sutrikti mityba, miegas, pasikeisti elgesys. Be to,  per anksti netekus pieninių dantukų nuolatinis dantis gali dygti kreivai. Netaisyklingai išdygę nuolatiniai dantys sukelia sąkandžio problemas.

Kokios pagrindinės vaikų dantų ligų priežastys?

Prasta burnos higiena ir odontologinės profilaktinės priežiūros stoka – pagrindinės vaikų dantų ligų priežastys. Tėvai atsakingi už tai, kad jų atžalų dantys būtų sveiki ir gražūs.

Tėvai neturėtų pamiršti, kad jie – geriausias pavyzdys savo mažiesiems. Todėl visa šeima kartu turėtų laikytis kasdienės taisyklingos burnos higienos namuose ir mažiausiai 2 kartus per metus apsilankyti odontologo kabinete profilaktinei dantų apžiūrai.  Jei vaiko dantukai pažeisti, pas odontologą reiktų lankytis dažniau – kas 2-3 mėnesius.

Tyrimų duomenimis, maždaug pusės Lietuvos trimečių dantys jau yra pažeisti ėduonies. Kokios dažniausios vaikų dantų  priežiūros klaidos?

Dažniausia ir bene didžiausia klaida yra ta, kad tėvai per vėlai susirūpina vaikų dantimis. Tuomet, kai šie sugenda ir juos pradeda skaudėti. Mažieji labai mėgsta saldžius gėrimus. O jie palaiko rūgščią terpę burnoje, kuri ardo emalę. Lygiai taip pat  veikia ir dažnas užkandžiavimas.

Dantų valymo įgūdžiai susiformuoja 6-7 gyvenimo metais. Iki to laiko vaikams dantis turėtų valyti tėvai. Pirmaisiais metais mažylių dantis reikėtų švelniai valyti drėgnu medžiagos gabalėliu. Išdygus krūminiams dantis, maždaug 1-1,5 metais, reikia pradėti naudoti minkštą vaikišką dantų šepetėlį ir dantų pastą be fluoro.

Jei vaikas pastą sugeba išspjauti ir nebenuryja, galima naudoti ir pastą su fluoru. Jo kiekis neturėtų būti didesnis nei 500 ppm.

Vaikams nuo trejų metų rekomenduojama pradėti naudoti ir tarpdančių siūlą, nes, vystantis žandikauliui, atsiranda tarpai tarp dantų ir gerėja sąlygos vystytis ėduoniui tarpdančiuose. Labai svarbu, kad dantukų valymas vyktų po pusryčių, o ypač vakare prieš miegą, nes naktį seilių veikla silpnesnė ir nevyksta savaiminis dantų apsivalymas.

Kuo skiriasi vaikų ir suaugusiųjų dantų ligų gydymas?

Vaikų ir suaugusiųjų dantų ligų gydymas mažai kuo skiriasi. Tačiau ne kiekvienas odontologas gali gydyti mažųjų pacientų dantis. Pelnyti vaikų pasitikėjimą gali būti iššūkis net ir geriausiam odontologijos specialistui.

OZO estetinės odontologijos ir implantologijos klinikoje dirba geriausi šios srities odontologijos specialistai. Jie lengvai randa bendrą kalbą su bet kokio amžiaus pacientais. Pasitelkę vaikams patrauklias gydymo priemones specialistai be įtampos, neskausmingai ir efektyviai išsprendžia visas mažųjų pacientų bėdas.

OZO estetinės odontologijos ir implantalogijos klinikoje mažųjų pacientų dantų gydymui naudojamos naujausios ir kokybiškiausios medžiagos. Vaikui pageidaujant pieninių dantukų plombos gali būti spalvotos.

Kaip paruošti vaiką apsilankymui pas odontologą?

Svarbiausia vaiko negąsdinti vizitu. Apsilankymas pas odontologą vaikui neturi būti bausmė. Taip pat nebandykite savo vaiko įtikinėti, kad nieko neskaudės.  Tai tik dar labiau sužadins baimę. Verčiau papasakokite vaikams, kad gydytojas odontologas skaičiuoja dantukus, juos patikrina ir jei reikia, gydo.

Jei pirmieji vaiko vizitai pas odontologą bus trumpi ir neskausmingi, mažylis nebijos lankytis pas odontologą ir ateityje. Štai todėl labai svarbu, kad pirmieji vaiko vizitai pas odontologą įvyktų ne tuomet, kai mažiesiems pradeda  skaudėti dantis, bet siekiant profilaktiškai patikrinti dantukus.

Savo vaikui raskite tokį specialistą, kuris ne tik puikiai išmanys vaikų odontologijos ypatumus, bet ir vaikų psichologiją. Tegul odontologas vaikui tampa draugu, gelbėjančiu nuo nemalonaus dantukų skausmo ir padedantis juos išlaikyti sveikus ir gražius.

Kada vaikams taikomas dantų gydymas bendrinėje nejautroje?

Dantų gydymo bendrinėje nejautroje principas – vienos procedūros metu sugydyti visus dantukus ir pašalinti komplikuotus, stipriai pažeistus dantukus.

Tos pačios procedūros metu mažojo paciento dantys padengiami silantais, kurie užpildo vageles ir neleidžia juose užsilaikyti maistui, apnašoms.

Dantukai gydomi vaikui miegant (su narkoze), todėl jis nejus jokio skausmo.  Vieno vizito metu galima vienu metu atlikti visus gydymo etapus, todėl vaikui nereikės pas odontologą sugrįžti po savaitės ar kitos. Vaikai po bendrinės nejautros atsibunda per 10 minučių, o po valandos jau gali vykti namo. Bendrinė nejautra gali būti taikoma vaikams nuo dvejų metų.

Kai reikia gydyti  ar pašalinti vieną – du dantukus, dažnai naudojama kaukinė nejautra. Ji taikoma jei numatyta gydymo trukmė yra 15-30 minučių.

Kodėl odontologai rekomenduoja pirmuosius krūminius dantis užlieti silantais?

Silantai saugo danties vageles nuo bakterijų bei mikroorganizmų. Kitaip tariant, silantai yra tarsi skydas, neleidžiantis dantų vagelėse užsilaikyti maistui ir apnašoms. Užlieti silantais dantys apsaugomi nuo greito sugedimo. Be to, naujos kartos silantai veikia kaip fluorą išskirianti medžiaga.  Kaip žinia, fluoras padeda ilgiau apsaugoti dantis nuo ėduonies.

Kaip išrinkti vaikams tinkamiausias dantų priežiūros priemones?

Šiuolaikinės vaikų dantų priežiūros priemonės itin patrauklios mažiesiems. Jos spalvotos, įdomių formų, skanių kvapų ir skonių. Vaikų dantų priežiūros priemonių pasirinkimas milžiniškas. Gydytojas odontologas padės parinkti jūsų vaikui labiausiai tinkančias ir patinkančias priemones.