Paprastas ir estetinis dantų plombavimas: kuo jie skiriasi?

Dantų gydytojo odontologo pagrindinė užduotis ir tikslas – kuo anksčiau diagnozuoti dantų pažeidimą – ėduonį – ir plombavimo būdu išsaugoti kiek įmanoma daugiau sveiko danties audinio. Dažnai pacientai gali padėti tai padaryti, jeigu pastebėję bet kokius pakitimus, pavyzdžiui, neįprastą danties spalvą ar skausmą valgant, skubiai kreipiasi į odontologą. Vis dėlto, plombos gali būti naudojamos ir kitu tikslu – dantų restauracijai. Šios procedūros metu pašalinami nedideli estetiniai dantų trūkumai, tad pacientas vėl gali džiaugtis gražia, harmoninga šypsena. Dažnai kyla klausimas – kuo estetinis dantų plombavimas skiriasi nuo paprasto. Į jį ir norime atsakyti.

 

Dantų plombavimas

 

Dantų plombavimas yra procedūra, kurios metu užpildomos išvalytos kariozinės ertmės, atstatoma danties kryptis, forma. Tokia procedūra taikoma, kuomet:

  • dantyje atsiranda karieso sukurta kariozinė ertmė, kurią privaloma užpildyti,
  • reikia pakeisti senas ir nekokybiškas plombines restauracijas,
  • nudyla audiniai, siekiant atstatyti prarastą danties anatomiją.

Dantims, kurie turi santykinai nedideles arba vidutines ertmes, plombavimas atliekamas vieno vizito metu. Jeigu defektai yra didesni, rekomenduojame pažeistų dantų anatomiją, formą atstatyti protezavimo restauracijomis – vainikėliais, užklotais ir kitais – tam prireiks keleto vizitų pas odontologą.

Plombuojant šoninius ir krūminius dantis, buvusi jų struktūra atstatoma tvirtesne medžiaga, kuri turi daugiau specialaus užpildo, o priekiniams dantims atkurti naudojama lengvai poliruojama, maksimalų estetinį vaizdą leidžianti išgauti plombinė medžiaga.

 

Estetinis plombavimas

 

Estetinis dantų plombavimas – tai restauracinio pobūdžio procedūra, kurios metu dantų estetinė išvaizda atkuriama koreguojant jų išsidėstymą lanke, spalva ir forma. Šios dantų restauracijos metu naudojama speciali medžiaga, kuri nuo įprastų plombų skiriasi tuo, jog turi itin plačią skirtingų atspalvių paletę. Dėl naudojamų specialių dažų, dantų trūkumai (pavyzdžiui, patamsėjimai) užmaskuojami nepastebimai, o estetiškai plombuoti dantys savo spalva, pigmentacija visiškai prisitaiko prie kitų aplink esančių natūralių dantų.

Estetinio plombavimo metu naudojama medžiaga taip pat pasižymi lengvu poliravimu, todėl geriau išlaiko blizgesį ir gražiai atrodo ilgesnį laiką. Taip pat ja lengva atkurti kandamojo krašto skaidrumą. Dėl šių savo savybių estetinis plombavimas sėkmingai taikomas priekiniams dantims.

Šis plombavimo būdas atliekamas, kai:

  • norima panaikinti nedidelius tarpus tarp dantų (didesnius tarpus rekomenduojame koreguoti taikant ortodontinį gydymą),
  • keisti dantų spalvą ir formą,
  • atstatyti nuskilusius ar nudilusius dantis.

Jeigu dantys yra itin stipriai deformuoti, juos reikia tiesinti, taisyti sąkandį, pacientams pirmiausia rekomenduojamas ortodontinis gydymas, o ne estetinis dantų plombavimas. Taip pasiekiamas ilgalaikis gražių dantų efektas.

 

Nuo ko priklauso plombos tvirtumas?

 

Danties plombos tvirtumas priklauso nuo defekto dydžio – kuo šis mažesnis, tuo lengviau atstatyti danties struktūrą, todėl plomba laikosi tvirtai. Žinoma, dideli kandamojo krašto defektai kelia daugiau iššūkių, nes reikia ne tik juos natūraliai paslėpti, tačiau ir taip, jog plomba tvirtai laikytųsi.

„Ozo“ klinikoje gydytojai odontologai, siekdami užtikrinti maksimalų plombos tvirtumą, plombinę medžiagą deda sluoksniais. Apatinis, gomurinėje pusėje esantis sluoksnis suteikia tvirtumą, o viršutinis – lengvai poliruojamas užtikrina grožį.

Šiuolaikiniai odontologijoje taikomi gydymo metodai leidžia itin lengvai ir greitai atgauti prarastą gražią šypseną. „Ozo“ klinikos komanda atsakys į jums rūpimus klausimus ir padės atrasti geriausią sprendimą.