Paslaugos

Dantų plombavimas

Sveiki ir gražiai atrodantys dantys yra be galo svarbūs kiekvienam iš mūsų. Jie ne tik užtikrina tinkamą kramtymo funkciją, bet ir suteikia pasitikėjimo savimi. Svajojate apie tobulą šypseną? Tuomet Jums gali praversti estetinis plombavimas Vilniuje. „Ozo“ estetinės odontologijos ir implantologijos klinikos specialistai pasiruošę padėti įgyvendinti šį troškimą.

Dantų plombavimo poreikis

Danties plombavimas būtinas, kai ėduoniui pažeidus jo emalį bei dentiną atsiranda kariozinė ertmė – skylė. Procedūra atliekama siekiant išsaugoti dantų kietuosius audinius ir neleisti mikroorganizmams patekti į jų vidines struktūras, kaulinį audinį. Pažeisti ir neplombuojami dantys gali tapti jautrūs, imti skaudėti, lūžinėti. Ilgiau uždelsus, kartais juos prireikia ir gydyti endodontiškai ar net ištraukti. Siekiant to išvengti, rekomenduojama profilaktiniams patikrinimams pas gydytoją odontologą lankytis bent porą kartų per metus.

Kas yra estetinis plombavimas?

Estetinis dantų plombavimas yra modernus metodas, leidžiantis atkurti nuskilusius, nudilusius ar ėduonies pažeistus dantis. Ši procedūra taip pat gali būti atliekama siekiant pakoreguoti dantų formą, pašalinti tarp jų esančius tarpus (diastemas) arba pakeisti senas, nuo natūralių dantų savo spalva besiskiriančias plombas į nepastebimas restauracijas.

Pasitelkiant estetinį plombavimą galima atkurti netgi beveik visiškai prarastą dantį. Svarbiausia, kad būtų išlikusi sveika jo šaknis. Atliekant tokią procedūrą dantys atkuriami sluoksniais. Tai leidžia išgauti itin natūralią jų išvaizdą: spalvą, skaidrumą, formą ir individualius bruožus. Estetinis danties plombavimas yra minimaliai invazyvus, todėl leidžia maksimaliai išsaugoti natūralius danties audinius.

Funkcinis estetinis plombavimas

Tuomet, kai atliekamas krūminių dantų estetinis plombavimas Vilniuje, preciziškai atkuriami kramtomajame paviršiuje esantys kauburėliai. Jie labai svarbūs kramtymo procese, taip pat išlaikant sukandimo aukštį ir apsaugant dantis nuo dilimo. Šių dantų paviršiaus atkūrimas padeda išvengti kramtymo efektyvumo sumažėjimo, sąkandžio sužemėjimo, dantų padėties keitimosi ir jų išilgėjimo, kas gali sukelti žandikaulio sąnario patologiją.

Procedūros eiga

Pirmiausia gydytojas su pacientu aptaria būsimą dantų atspalvį, formą. Tai leidžia išgauti geriausiai lūkesčius atitinkantį rezultatą. Procedūros metu taikoma vietinė nejautra. Prieš pradedant estetinį plombavimą dantis yra tinkamai paruošiamas: pašalinami pažeisti, sugedę ir spalvą pakeitę jo audiniai, taip pat senos plombos. Tuomet naudojant specialią kompozicinę medžiagą sluoksniais atkuriama danties forma. Jo paviršius nupoliruojamas taip, kad būtų lygus ir atrodytų kuo natūraliau. Priklausomai nuo individualaus atvejo, procedūra trunka apie 1–1,5 val.

Pojūčiai po estetinio plombavimo

Nepriklausomai nuo to, kokia problema sprendžiama, pojūčiai po tokios procedūros būna panašūs. Kelias dienas po jos gali būti sunku aiškiai ištarti tam tikrus garsus, ypač jei buvo panaikintas tarpas tarp dantų. Taip pat estetiškai plombuotų dantų spalva gali šiek tiek skirtis nuo natūralių. Tačiau nereikėtų išsigąsti, nes tai visiškai natūralu. Spalva paprastai atsistato jau po kelių dienų.

Kelias dienas po procedūros arba ilgiau gali būti juntamas dantenų maudimas, pasireikšti jų paraudimas ir kraujavimas. Tačiau šie simptomai taip pat greitai praeina. Jeigu adaptacinio laikotarpio metu pasireiškiantys pojūčiai sukelia diskomfortą, rekomenduojama kreiptis į savo odontologą ir pasikonsultuoti.

Dantų priežiūra po estetinio plombavimo

Procedūros dieną rekomenduojama nevartoti dažančių maisto produktų (kavos, raudono vyno, uogų), taip pat nerūkyti. Kasdienei dantų priežiūrai patariama naudoti minkštą šepetėlį. Dantų pasta po estetinio plombavimo turėtų būti be abrazyvinių medžiagų. Jos gali subraižyti danties paviršių (tiek natūralų, tiek padengtą plombine medžiaga), todėl šis gali greičiau netekti blizgesio.

Praėjus 2–4 savaitėms po procedūros rekomenduojama apsilankyti pas odontologą, kad jis patikrintų dantų būklę ir esant poreikiui atliktų reikiamas korekcijas. Maždaug kas pusę metų turėtų būti atliekama profesionali burnos higiena. 1–2 kartus per metus reikėtų aplankyti pas odontologą profilaktinei apžiūrai ir dantų, kurie buvo estetiškai plombuoti, paviršiaus poliravimui.

Šypsena – pats gražiausias Jūsų papuošalas, todėl nesivaržykite! Domina estetinis plombavimas Vilniuje, dantų protezavimas ar kitos odontologijos paslaugos? Susisiekite su mumis – esame pasiruošę padėti. Užsiregistruokite vizitui pas patyrusius mūsų specialistus, skiriančius ypatingą dėmesį kiekvienam pacientui, ir džiaukitės puikiais rezultatais.

DUK

1. Ar dantų plombavimas skausmingas?

Ne, plombavimo procedūra neskausminga. Jos metu taikoma vietinė nejautra.

2. Kas užtikrina procedūros patikimumą ir efektyvumą?

Estetinis plombavimas Vilniuje, „Ozo“ klinikoje, atliekamas naudojant modernias ir patikimas medžiagas. Ekspertų puikiai įvertintas Kartais naudojamas dentalinis rentgeno aparatas, kuris padeda aptikti sunkiai matomas pažeistas dantų sritis, pradinius dantų ėduonies pažeidimus – ypač tarpdančiuose, kontaktiniuose taškuose.

3. Kuo skiriasi estetinis dantų plombavimas nuo paprasto?

Estetinis dantų plombavimas nuo paprasto skiriasi tuo, kad plombos yra visiškai nepastebimos. Procedūros tikslas – pagerinti esamą ar susigrąžinti prarastą šypsenos harmoniją, atkuriant dantų spalvą, skaidrumą ir padailinant jų formą. Todėl dantys atrodo kur kas gražiau ir natūraliau. Ši procedūra – tobulos šypsenos garantas. Tai tikras išsigelbėjimas tiems, kurie bijo šypsotis dėl ėduonies pažeistų, nuskeltų, išretėjusių dantų.

4. Ar po estetinio dantų plombavimo dantys neatrodys kaip dirbtiniai?

Estetinio arba atkuriamojo plombavimo metu naudojamos išskirtinėmis estetinėmis savybėmis pasižyminčios šviesoje kietinamos medžiagos. Tai padeda užtikrinti maksimaliai gerą rezultatą. Savo tvirtumu, sukibimu su dantimis ir kitomis fizinėmis savybėmis jos beveik prilygsta natūraliems dantims.
Procedūros metu odontologas tarsi juvelyras, taikydamas sluoksniavimo metodiką, kruopščiai ir tiksliai atkuria natūralų danties reljefą.

5. Ar estetinio plombavimo metu nepažeidžiami sveiki danties audiniai?

Ši procedūra padeda pataisyti įgimtus ar įgytus dantų defektus. Taisyklinga danties forma svarbi ne tik dėl estetikos, bet ir funkcionalumo. Estetinio plombavimo metu pašalinami tik pažeisti, estetinį vaizdą gadinantys audiniai, o sveiki – išsaugomi.

6. Ar estetinio plombavimo rezultatai ilgaamžiai?

Puikiais šios procedūros rezultatais galima džiaugtis 8–10 metų ir ilgiau. Svarbu pabrėžti, kad jų ilgaamžiškumas priklauso ir nuo to, kaip pacientas rūpinasi dantimis.

7. Kiek kainuoja estetinis plombavimas?

Estetinio dantų plombavimo kaina priklauso nuo to, kiek dantų restauruojama. Tikslią sumą gali pasakyti individualų atvejį įvertinęs odontologas. Norite pasikonsultuoti? Tuomet užsiregistruokite vizitui „Ozo“ klinikoje Vilniuje. Mielai lauksime atvykstant. Spauskite čia ir susisiekite su mumis.

8. Ar galima balinti dantis po estetinio plombavimo?

Prieš tokią procedūrą būtina atlikti profesionalią burnos higieną. Jeigu planuojamas dantų balinimas, jis turėtų būti atliekamas prieš estetinį plombavimą. Balinimo metu plombų spalva nesikeičia, todėl po procedūros ji gali skirtis nuo natūralių dantų.