Paslaugos

Dantų protezavimas, dantų protezai

Dantų protezavimas yra neišvengiama procedūra netekus danties, atsiradus didelės apimties danties audinių defektui, norint pagerinti estetinę dantų išvaizdą. Dantų netekimas žmogui gali sukelti tiek fizinį, tiek psichologinį diskomfortą. Laimei, šiuolaikiniai išimami ar fiksuoti dantų protezai gali pagerinti žmogaus gyvenimo kokybę, suteikti galimybę džiaugtis plačia šypsena ir labiau pasitikėti savimi. Domina pažangus ir neskausmingas dantų protezavimas Vilniuje? Profesionalūs „Ozo“ estetinės odontologijos ir implantologijos klinikos specialistai yra pasiruošę padėti atstatyti prarastas kramtymo ir kalbos funkcijas, o svarbiausia – suteikti priežastį vėl šypsotis! Jūsų patogumui, toliau kviečiame išsamiau susipažinti su protezavimo procedūra: skirtingos dantų protezų rūšys, dantų protezų kaina, galimi protezavimo būdai, procesas, arba kaip vyksta dantu protezavimas, bei kita aktualia informacija.

 

Kas yra dantų protezavimas?

Dantų protezavimas (restauravimas) – tai procedūra, kurios metu yra atkuriami pažeisti ar prarasti paciento dantys, atstatomas estetinis vaizdas ir funkcijos. Kitaip tariant, ortopedinės odontologijos specialistai rekonstravimo būdu atkuria burnoje trūkstamus dantis ir pagerina esamų būklę. Todėl gydytojai ortopedai dar vadinami burnos architektais.

Ši procedūra dažniausiai yra atliekama tais atvejais, kuomet netenkama vieno, kelių ar visų dantų, kai šie yra pažeisti dėl traumos, ėduonies ar yra nudilę. Taigi, modernūs dantų protezai suteikia galimybę rekonstruoti pavienius dantis ar jų grupę. Specialios keramikos masės tiek fizinėmis, tiek estetinėmis savybėmis – artimos sveiko danties audiniui, todėl atrodo estetiškai. Dažniausiai ortopedinis gydymas yra paskutinis prarastų ar pažeistų dantų restauravimo etapas, todėl jį užbaigus, pacientas gali džiaugtis sveika ir gražia šypsena.

Dantų protezavimas

Kodėl svarbu atkurti prarastus dantis?

Net ir kelių dantų netekimas gali sukelti nemažai problemų. Atkurti prarastus dantis yra svarbu ne tik dėl estetinių, bet ir fiziologinių priežasčių. Trumpai apžvelkime keletą iš jų:

  • Virškinimo sutrikimai. Burna yra pirmoji virškinamojo trakto grandis. Netekus dantų – maistas iki galo nesukramtomas, blogiau virškinamas skrandyje ir žarnyne. Todėl gali kilti rimtų virškinimo sutrikimų, atsiranda rizika susirgti virškinamojo trakto ligomis.
  • Išvaizdos pokyčiai. Dėl žandikaulio sąnario deformacijų, greičiau formuojasi veido raukšlės, įkrenta skruostai, nusileidžia lūpų kampučiai, lūpos pailgėja, o apatinis žandikaulis gali atsikišti į priekį.
  • Žandikaulio problemos. Dėl dantų netekimo, gali prasidėti žandikaulio kaulo tirpimas. Netekus krūminių dantų, laikui bėgant, taip pat sužemėja sąkandis. Tai neigiamai veikia žandikaulio sąnarį – pradeda kamuoti skausmas, atsiranda traškėjimas, diskomfortas kalbant.
  • Dantų pasislinkimas bei apkrova. Likusieji dantys įprastai pasislenka tuščios vietos (buvusio danties) link, todėl pradeda krypti ir patiria kur kas didesnę apkrovą, o tai sukelia riziką netekti dar daugiau dantų.
  • Dantų ligos. Netaisyklingos sąkandžio veikiamus dantis tampa sunku prižiūrėti ir visiškai išvalyti. Todėl gali pradėti kauptis apnašos ir bakterijos, atsirasti kariesas. Dėl suprastėjusios burnos higienos, dantys gali pradėti greičiau gesti.
  • Kalbos sutrikimai. Su laiku gali atsirasti šveplavimas, sunkumai tiriant tam tikrus žodžius ar palaikant pokalbį, todėl žmogus gali vengti bendrauti su kitais.
  • Prastesnė gyvenimo kokybė. Tampa sunku kramtant maistą, patiriamas diskomfortas, todėl valgymas tampa tikru iššūkiu. Dėl estetinių priežasčių vengiama šypsotis, netgi kalbėti, žmonės pradeda mažiau pasitikėti savimi – ilgainiui tai gali sukelti psichologines problemas.

Taigi, svarbu nedelsti – kuo greičiau yra pradedama dantų rekonstrukcija, tuo geriau Jums. Laiku neatkūrus prarastų dantų, gali pablogėti ne tik burnos sveikata, bet ir bendra gyvenimo kokybė. Tad jeigu norite išvengti veido ir žandikaulių sistemos deformacijų, dantų protezavimas Vilniuje, mūsų modernioje klinikoje – viena geriausių išeičių.

Dantų protezavimas, dantų protezai

Kada yra reikalingas dantų protezavimas?

Ši procedūra yra skirta žmonėms, praradusiems dantis bei tiems, kurie nori atkurti jų pradinę formą. Dantų protezavimas yra aktualus net tik senjorams, bet ir jauno amžiaus pacientams, patyrusiems dantų traumas ar dėl ligos netekus danties. Tačiau visais atvejais šios procedūros poreikis turi būti nustatomas individualiai.
Įprastai dantų protezavimas Vilniuje įsikūrusioje „Ozo“ estetinės odontologijos ir implantologijos klinikoje yra atliekamas šiais atvejais:

  • netenkus vieno ar daugiau dantų;
  • esant danties audinių pažeidimams, kai jų neįmanoma atkurti plombuojant;
  • dėl estetinių priežasčių, kai pacientas nėra patenkintas dantų spalva, forma, išvaizda;
  • patyrus dantų traumą;
  • esant rimtiems pažeidimams dėl dantų ar dantenų ligų;
  • jei dantis jau buvo gydytas endodontiškai;
  • esant nudilusiam sąkandžiui, žandikaulio problemoms; ir kitais atvejais.

Pasirinktas protezavimo būdas, dantų protezų rūšys ir gydymo eiga priklauso nuo individualios paciento situacijos ir finansinių galimybių. Todėl kiekvienu atveju reikėtų konsultuotis su patyrusiu ortopedinės odontologijos specialistu, kuris įvertins dantų būklę, nustatys esamas problemas ir sudarys asmeniškai Jums pritaikytą efektyvų gydymo planą, leidžiantį pasiekti norimų rezultatų.

 

Kokia yra dantų protezavimo nauda?

Modernus dantų protezavimas Vilniuje įsikūrusioje mūsų klinikoje yra inovatyvus būdas, kuris leidžia išspręsti net ir sudėtingiausius pacientų atvejus. Žemiau pateikiame pagrindinius dantų protezavimo privalumus:

  • atkuriama natūraliai atrodanti šypsena;
  • atstatoma visavertė kramtymo funkcija;
  • užtikrinamas normalus sąkandis;
  • užkertamas kelias išvaizdos pokyčiams dėl prarastų dantų;
  • suteikiama galimybė išvengti žandikaulio deformacijos, žandikaulio kaulo nykimo;
  • užtikrinama geresnė burnos sveikata;
  • užtikrinama geresnė pacientų gyvenimo kokybė, grįžta pasitikėjimas savimi.

Kitaip tariant, net jei kelių ar visų dantų protezavimas kaina nėra pačios pigiausios procedūros, tai išties atsiperkanti investicija – ilgaamžis sprendimas, kuris gali būti naudingas tiek burnos, tiek bendrai sveikatos būklei. Jeigu Jus domina dantų protezavimas Vilniuje, „Ozo“ estetinės odontologijos ir implantologijos klinikoje dirbančių profesionalų paslaugos – galimybė efektyviai atkurti šypseną bei pagerinti Jūsų dantų būklę.

Dantų protezavimas, dantų protezai

Kokie yra dantų protezavimo būdai?

Pažangių technologijų dėka, savo pacientams galime pasiūlyti įvairius dantų protezavimo sprendimus, kuriuos pritaikome pagal individualius paciento poreikius ir esamas problemas. Jūsų patogumui – žemiau apžvelgiame skirtingus šypsenos atkūrimo būdus.

Mikroprotezavimas

Mikroprotezavimas – tai dantų restauracijos metodas, kuris suteikia galimybę atkurti pažeisto danties struktūrą bei funkcionalumą, naudojant specialius užklotus, įklotus, dalinius vainikėlius ar laminates. Ši procedūra leidžia išsaugoti sveikus danties audinius, neliečiant greta esančių dantų.

Toks gydymo metodas yra tinkamas esant nedideliems pažeidimams ar estetikai pagerinti, pavyzdžiui, įskilus dančiui, esant danties nudilimui, netaisyklingai dantų formai, neestetiškoms plomboms, atsiradusiems tarpams, esant poreikiui apsaugoti likusias silpnąsias danties struktūras bei kitose situacijose.

Dantų protezavimas ant implantų

Tai vienas greičiausių ir efektyviausių sprendimų, norint susigrąžinti estetiškai atrodančią ir sveiką šypseną. Šios procedūros metu į kaulą yra įsriegiami implantai ir ant jų tvirtinami nuolatiniai fiksuoti dantų protezai. Dantų protezavimas ant implantų suteikia galimybę gyventi nuolat negalvojant apie trūkstamus dantis bei nejuntant to pasekmių.

Savo išvaizda ir funkcinėmis savybėmis jie praktiškai nesiskiria nuo natūralių dantų, todėl yra ne tik patogūs, bet ir itin estetiški. Toks gydymo metodas įprastai atliekamas, kai dantys yra negrįžtamai prarasti: kai trūksta vieno, kelių, arba žandikaulyje visai nėra dantų.

Vainikėliai, tiltiniai dantų protezai (ant nuosavų dantų ar implantų)

Vainikėliai yra puikus sprendimas, kai dantys yra natūraliai nusidėvėję ar nuskilę. Taip pat tais atvejais, kai yra stipriai pažeistas danties paviršius ar likę mažai sveikų danties audinių. Taigi, vainikėliai sustiprina dantį ir pagerina jo estetinę išvaizdą. Vainikėliai tvirtinami ant nuosavo nušlifuoto danties ar implanto protezavimo atramos.

Tuo tarpu tiltiniai dantų protezai yra gaminami iš tokių pat medžiagų, kaip ir vainikėliai: iš metalo keramikos (porceliano ant metalinio karkaso), bemetalės keramikos (stiklo keramikos ar porceliano ant cirkonio oksido karkaso) ar kompozito. Kitaip tariant, tai vainikėliai, kurie yra sujungti į tiltinę konstrukciją, siekiant atstatyti dantų eilių defektus.

Vienintelis skirtumas – tiltinėmis konstrukcijomis restauruojamos vietos, kuriose nėra kelių vienoje eilėje esančių dantų. Taip atkuriamas buvęs dantų skaičius, jų funkcija ir estetinis vaizdas. Pagrindinis tiltinių protezų trūkumas toks, jog juos naudojant dažniausiai reikia šlifuoti greta esančius dantis – taip prarandami sveikų dantų audiniai.

Pakartotinis dantų protezavimas

Ši procedūra įprastai yra atliekama siekiant pakoreguoti esamus protezus ar pagaminti naujus – priklausomai nuo konkrečios situacijos ir paciento poreikių. Nors fiksuoti ir išimami dantų protezai šiais laikais yra patvarūs ir ilgaamžiai, tačiau su laiku jie gali nusidėvėti, atsirasti tam tikrų pakitimų ar pažeidimų dėl patirtų traumų, burnos audinių pokyčių ar pakitusios nuosavų dantų pozicijos. Pakartotinis dantų protezavimas leidžia užtikrinti, kad esami protezai ir toliau būtų efektyvūs, patogūs bei funkcionalūs, pritaikyti juos pagal pasikeitusius paciento pageidavimus.

Išimami dantų protezai

Išimami dantų protezai tinka tais atvejais, kai netenkama daugelio arba visų dantų ir dėl tam tikrų priežasčių nėra galimybės įsriegti implantų. Jie leidžia atkurti kramtymo funkciją, kalbėti ir drąsiau šypsotis. Jie pasižymi lengvu tvirtinimu ir yra finansiškai labiau prieinami. Tačiau pacientui gali prireikti daugiau laiko priprasti prie šių protezų ir kai kuriais atvejais šie gali būti ne tokie patogūs kaip fiksuoti dantų protezai.

Kokį protezavimo būdą pasirinkti – priklauso nuo individualios situacijos. Konkretų gydymo planą Jums gali sudaryti tik šios srities specialistas. Toliau aptariame pagrindines dantų protezų rūšis bei tipus.

Dantų protezavimas, dantų protezai

Kokios yra dantų protezų rūšys pagal fiksavimo būdą?

Pagal gaminių fiksavimo būdą, galima išskirti kelias protezų rūšis. Jie yra skirstomi į fiksuotus ir išimamus – abu metodai skirti atkurti prarastų dantų funkcijas. Žemiau pateikiame esminius jų skirtumus.

Fiksuoti dantų protezai (neišimami)

Jie yra pricementuojami prie nuosavų dantų arba prisukami prie implantų. Konkretus tvirtinimo būdas priklauso nuo pasirinktų protezų tipo. Fiksuoti dantų protezai yra patogus, tvirtas ir ilgaamžis sprendimas, kuris leidžia efektyviai atkurti danties kramtymo funkciją ir estetinį vaizdą, užkerta kelią žandikaulio kaulo tirpimui.

Šiuolaikinėmis technologijomis galima pagaminti tokius protezus, su kuriais pacientas jaustųsi kaip su natūraliais dantimis. Fiksuoti dantų protezai yra skirstomi į šiuos tipus:

Vienas didžiausių privalumų – jų nereikia kasdien išiminėti, todėl yra užtikrinamas maksimalus komfortas. Nors šis sprendimas įprastai reikalauja gana nemažų investicijų, tačiau dėl patogumo, funkcionalumo ir estetiškai atrodančios šypsenos, tai yra dažniausiai naudojamas gydymo metodas ortopedinėje odontologijoje.

Išimami dantų protezai

Tai įvairių konstrukcijų dalinės bei pilnos plokštelės ir lanko atraminiai protezai. Nors fiksuoti protezai daugeliu atvejų yra kur kas pranašesni, išimami taip pat gali būti pakankamai patogūs ir padėti atkurti pagrindines dantų funkcijas, išlaikyti žandikaulio formą. Tokio tipo dantų protezavimas kaina yra draugiškesnis kišenei, tad jei nėra galimybės įsigyti fiksuotų gaminių, galima pasvarstyti apie išimamus (arba išsimokėjimo galimybę).

Daliniai ir pilni išimami dantų protezai gali būti tokie:

  • klameriniai (apkabinantieji);
  • su užraktais;
  • teleskopiniai;
  • metaliniai;
  • „Valplast“ tipo;
  • lanko atraminiai.

Išimamųjų protezų laikymąsi burnoje užtikrina apkabėlės, kurios išdėstomos ant likusių atraminių dantų. Tačiau jos neretai matosi šypsantis. Be to, laikui bėgant apkabėlės atsilaisvina, todėl protezas burnoje gali pradėti judėti. Dėl šios priežasties, dažniau rekomenduojami lanko atraminiai dantų protezai su užraktais. Jie patogūs ir patikimi – vietoje apkabėlių naudojami specialūs nematomi užraktai. Todėl galima drąsiai šypsotis, valgyti, kalbėti. Šios priemonės atrodo itin estetiškai, taigi, aplinkiniai nė nepastebės.

Išimami dantų protezai yra finansiškai patrauklus sprendimas, tačiau negarantuoja ilgaamžiškumo – juos rekomenduojama atnaujinti ar pakeisti naujais kas 4–5 metus. Nors išimamieji protezai šiuolaikinėje odontologijoje naudojami vis rečiau, be jų neapsieinama, kai dėl didelių pažeidimų negalima naudoti kitų priemonių. Neretai jie pasitelkiami kaip laikinas sprendimas, kol implantas sėkmingai apauga kaulu ir įsitvirtina žandikaulyje, arba kol pagaminami fiksuoti dantų protezai.

Kiekviena protezų rūšis turi savų privalumų ir trūkumų, kuriuos renkantis reikėtų atidžiai įvertinti. Optimaliausią ir Jums labiausiai tinkamą protezavimo būdą padės pasirinkti ortopedinės odontologijos specialistas. Žemiau – plačiau apie fiksuotų ir išimamų protezų tipus.

 

Fiksuoti dantų protezai – kokie yra jų tipai?

Atsižvelgiant į individualią paciento situaciją ir pageidavimus, gali būti pasitelkiami skirtingi fiksuotų protezų tipai. Jeigu Jums yra aktuali ši protezų rūšis, toliau – detaliau apie pagrindinius jų tipus.

Dantų vainikėliai/karūnėlės

Tai dantų apdangalai, kurie savo išvaizda yra artimi natūraliems dantims. Vainikėliai, arba kitaip karūnėlės – skirti apgaubti išorinį danties paviršių, apsaugoti jį nuo įtrūkimų ar kitokių pažeidimų. Jie gali būti tvirtinami ant natūralių dantų arba implantų ir yra gaminami iš plastiko, metalo arba cirkonio keramikos, atsižvelgiant į gretimų dantų spalvą, formą ir dydį.
Vainikėliai naudojami nuskilusio, sutrupėjusio, išlūžusio ar kitaip pažeisto danties atstatymui. Netekus viso danties, jo šaknis pakeičiama implantu. Verta paminėti, kad vainikėliai efektyviai apsaugo dantis nuo pažeidimų, atrodo estetiškai, nežymiai dėvisi ir yra ilgaamžiai.

Tiltiniai dantų protezai

Šie dažniausiai pasitelkiami netekus keleto dantų vienoje eilėje, kitaip tariant, šia procedūra yra restauruojami dantų eilių defektai. Protezavimo metu apšlifuojami greta esantys dantys, ant jų fiksuojamas protezas, o tarp jų tvirtinami dirbtiniai dantys.
Tiltiniai dantų protezai netinka tais atvejais, kai pacientas yra praradęs visus dantis. Šiai procedūrai atlikti yra reikalingi bent keli atraminiai dantys. Toks gydymo metodas turi ir trūkumų – pasitelkus tiltinius protezus, dažniausiai reikia reikia šlifuoti greta esančius dantis, taip prarandami sveiki danties audiniai.

Dantų užklotai ir įklotai

Užklotai naudojami, jei pacientas yra netekęs daugiau nei 50 procentų danties audinių. Šis sprendimas yra ilgaamžiškesnis ir patikimesnis nei įprastos kompozitinės plombos, be to užtikrina patikimesnę atramą. Tokie mikroprotezai yra tiesiog įcementuojami į dantį. Jie nekeičia savo spalvos bei formos, mažiau dėvisi.
Užklotai leidžia itin tiksliai restauruoti pažeistą dantį, išsaugoti daugiau danties audinių ir išvengti skilimo ar mikrotarpelių, kuriuose gali vystytis ėduonis. Dantų užklotai/įklotai gali būti pagaminti iš keramikos, tauriojo metalo ar kompozito ir yra rekomenduojami nusidėvėjusiems dantims atstatyti.

Dantų laminatės

Rekonstruojant priekinius dantis, kai plombavimas ar anksčiau aptarti dantų protezai negali garantuoti pakankamai gero estetinio vaizdo ir tvirtumo, naudojamos laminatės. Tai 0,5–0,7 mm storio stiklo keramikos ar kompozito plokštelės, tvirtinamos ant priekinių dantų paviršiaus. Jos yra pralaidžios šviesai, daugiasluoksnės ir atrodo visai kaip natūralūs dantys.
Laminatės suteikia galimybę pakoreguoti danties spalvą, dydį ir formą. Taip pat jos leidžia atstatyti nudilusius arba nuskilusius dantis, juos nežymiai patiesinti bei paslėpti tarpelius tarp dantų. Dažniausiai tokios restauracinės plokštelės gaminamos iš cirkonio arba lauko špato keramikos.

Dantų protezai ant implantų

Fiksuoti dantų protezai gali būti tvirtinami tiek prie likusių savų dantų audinių, tiek ant implantų, kai šie prigyja. Kai pacientui negali būti taikomas estetinis dantų protezavimas, tuomet pasitelkiami dantų protezai ant implantų. Tai pažangus ir patikimas būdas išspręsti prarastų dantų problemas. Dantų protezavimas ant implantų yra efektyvus ir ilgalaikis sprendimas.
Jis gali būti atliekamas metalo arba cirkonio keramika ir įprastai yra taikomas tuomet, kai dantys yra negrįžtamai prarasti, siekiant atkurti gražią šypseną ir prarastų dantų funkcijas. Protezavimas ant implantų kainos prasme gali labai skirtis, nes jai įtakos turi protezų rūšies pasirinkimas.
Taigi, galima rinktis skirtingus fiksuotų dantų protezų tipus: vainikėlius, tiltinius protezus, užklotus ir įklotus, laminates ant nuosavų dantų bei protezus ant implantų. Svarbiausia – pasirinkti tokį tipą, kuris labiausiai yra tinkamas individualiu atveju. Jeigu fiksuotų dantų protezų rinktis dėl tam tikrų priežasčių nėra galimybės, tuomet puiki alternatyva – išimami dantų protezai.

Dantų protezavimas, dantų protezai

Išimami dantų protezai – kuriuos pasirinkti?

Tam tikrais atvejais pacientams gali būti pasiūlyti išimami dantų protezai, kurie yra skirstomi į dalinius ir pilnus. Renkantis juos, verta žinoti pagrindinius jų skirtumus, kuriuos aptariame žemiau.

Daliniai dantų protezai

Tai plokštelės ir lanko atraminiai protezai, kurie yra skirti pacientams, netekusiems kelių dantų viršutiniame arba apatiniame lanke. Dažniausiai jie rekomenduojami tuomet, kai žmogus yra praradęs krūminius dantis ir dėl tam tikrų priežasčių negalima atlikti kitų protezavimo būdų.

Standartinės plokštelės prie nuosavų dantų fiksuojamos kabliukais. Tačiau jos nėra tokios patogios kaip elastinės plokštelės, kurios nuo burnos ertmės šilumos tampa lanksčios ir lengvai prisitvirtina. Lanko atraminiai prie sveikų atraminių dantų tvirtinami kabliukais arba užraktais. Dažniausiai prie tokio tipo priemonių priprantama greičiau nei prie plokštelių.

Pilni dantų protezai

Šiuos patariama rinktis netekusiems daugumos ar visų dantų viršutiniame arba apatiniame žandikaulyje. Norint, kad tvirčiau laikytųsi, tokius protezus galima fiksuoti ant implantų. Pilni protezai rekomenduojami suaugusiems asmenims, ypač tais atvejais, kai nėra galimybės įsriegti implantų. Priešingai nei daliniai, pilni burnos protezai remiasi į burnos gleivinę ir laikosi burnoje dėl seilių, kurios suteikia galimybę protezą išlaikyti vietoje.
Tam, kad atrodytų kuo natūraliau, išimami dantų protezai yra parenkami pagal natūralią žmogaus dantų spalvą ir formą. Tai leidžia džiaugtis estetiška šypsena ir suteikia daugiau pasitikėjimo savimi. Be to, išimami dantų protezai kaina ženkliai nusileidžia fiksuotiesiems.

Dantų protezavimas, dantų protezai

Kokie dar gali būti dantų protezai?

Priklausomai nuo situacijos ir poreikių, pacientui dar gali būti pasiūlyti ir tokie dantų protezų tipai:

  • Hibridiniai dantų protezai. Jie tinkami pacientams, kurie yra netekę daugumos arba visų dantų (bedančiam žandikauliui). Tam yra reikalingas atraminių dantų implantavimas, todėl į vieną žandikaulį turi būti įsriegti bent keturi implantai. Jie pilnai atstato tiek kramtymo, tiek estetinę dantų funkciją.
  • Laikini dantų protezai. Įprastai pasitelkiami kaip laikinas protezavimo būdas, iki tol, kol bus pagaminami nuolatiniai protezai. Pagrindinė jų paskirtis – laikinai atstatyti kramtymo funkciją ir estetišką šypseną.
  • Minkšti dantų protezai. Dar kitaip vadinami elastiniai dantų protezai – tai iš silikono ar termoplastiko gaminamos plokštelės su natūraliai atrodančiais dantimis. Jie gali pakeisti kelis ar visą eilę prarastų dantų. Termoplastiniai dantų protezai ir silikoniniai dantų protezai puikiai prisitvirtina žiedais prie natūralių asmens dantų, kurių nereikia nušlifuoti. Minkšta plokštelė nesukelia sunkumo ar diskomforto jausmo burnoje.

Jeigu norite sužinoti daugiau apie skirtingų protezų tipus, verta pasikonsultuoti su gydytoju, kuris mielai suteiks Jums daugiau informacijos, atsakys į dominančius klausimus.

 

Dantų protezavimas all on 4 metodu – ką reikia žinoti?

Tai vienas populiariausių protezavimo būdų pasaulyje. Dantų protezavimas all on 4 yra inovatyvus gydymo metodas, tinkamas daugumą ar visus dantis praradusiems pacientams. Įprastai sriegiami 6–8 implantai, tačiau dėl pažangių technologijų, šis protezavimo būdas suteikia galimybę atkurti viso žandikaulio dantis naudojant tik keturis implantus.

Kaip atrodo tokia procedūra?

  1. Pašalinami sugedę bei pažeisti dantys ir įsriegiami keturi implantai, kurie atlieka šaknies funkciją ir apsaugo žandikaulio kaulą nuo nykimo.
  2. Ant šių implantų yra uždedami laikini dantys, tad praktiškai iš karto po procedūros galima valgyti, gerti ir šypsotis.
  3. Praėjus keliems mėnesiams, laikini dantų protezai yra keičiami į nuolatinius – stabilius, patogius, natūraliai atrodančius protezus.

Visų dantų protezavimas kaina all on 4 metodu gali labai skirtis priklausomai nuo įvairių veiksnių, įskaitant gydymo kompleksiškumą, naudojamas medžiagas, individualią paciento būklę bei kitus aspektus. Tikslią šios procedūros kainą Jums pasakys šios srities specialistas, įvertinęs individualią situaciją.

Šiuo gydymo metodu yra sumažinamas chirurginių procedūrų kiekis, todėl sutrumpėja gydymo eiga, taupomas laikas, išlaidos yra mažesnės.

Dantų protezavimas, dantų protezai

Kodėl netekus dantų juos būtina atkurti?

Burna yra pirmoji virškinamojo trakto grandis. Todėl netekus dantų, maistas iki galo nesukramtomas, blogiau virškinamas skrandyje ir žarnyne. Visa tai gali būti rimtų virškinimo sutrikimų priežastimi.

Netekus krūminių dantų, laikui bėgant sužemėja sąkandis. Tai neigiamai veikia žandikaulio sąnarį – pradeda kamuoti skausmas, atsiranda traškėjimas. Dėl žandikaulio sąnario deformacijų formuojasi veido raukšlės. Be to, netekus krūminių dantų, įkrinta skruostai. Praradę priekinius dantis žmonės vengia šypsotis, netgi kalbėti – ilgainiui tai gali sukelti psichologines problemas.

Norite išvengti veido ir žandikaulių sistemos deformacijų? Tuomet dantų protezavimas Vilniuje – viena geriausių išeičių. Jo neatlikus, tuščios vietos link pasislenka ne tik gretimai esantys, bet ir priešingo žandikaulio dantys. Nepageidaujami pasislinkimai vyksta net ir netekus vos vieno danties. Tad kuo greičiau pradedama dantų rekonstrukcija, tuo geriau.

 

Iš ko gaminami dantų protezai?

Dantų protezai gali būti gaminami iš skirtingo tipo tvirtų medžiagų. Taigi, kviečiame apie jas sužinoti daugiau.

Metalo keramika

Tai tvirta ir ilgaamžė medžiaga, tačiau ji pasižymi ne itin estetiška išvaizda. Todėl metalo keramikos protezais dažniausiai atkuriami krūminiai dantys. Vidiniam vainikėlio ar tilto paviršiui įprastai naudojamas netaurusis chromkobalto lydinys, kuris padengiamas sluoksniuota keramika – balta estetiškai atrodančia apdaila. Iš metalo keramikos gaminami pavieniai vainikėliai (karūnėlės), dantų tilteliai, protezai ant implantų.

Pagrindiniai metalo keramikos privalumai yra šie:

  • žemesnė kaina – tai vienas iš pagrindinių šios medžiagos pasirinkimo kriterijų.
  • tvirtumas, kuriuo pasižymi tarpinės tiltų dalys, todėl jas galima naudoti didelėms sujungtoms konstrukcijoms, „pasagoms“.
  • patikimumas – tai laiko patikrinta medžiaga, protezų gamyboje naudojama jau daugelį metų.
  • tikslumas, kurį galima išgauti liejant metalą.
  • tamsaus arba negyvo danties pagrindo maskavimas, tokį rezultatą leidžia pasiekti tik dvi medžiagos – metalo keramika ir cirkonis.

Vis dėlto, metalo keramika turi ir tam tikrų trūkumų: ji nėra tokia skaidri ir pralaidi šviesai, kaip natūralus danties audinys ir su laiku gali papilkėti, skilinėti. Be to, naudojant tokio tipo protezus, reikia pašalinti daugiau danties audinių.

Cirkonio oksido keramika

Ši medžiaga yra itin estetiška ir tvirta. Jos pagrindą sudaro kompiuterinio frezavimo būdu ruošiamas cirkonio oksido karkasas, kuris yra natūralios danties spalvos. Ši keramika biologiškai dera su dantenų audiniais, todėl puikiai tinka žmonėms, kurie yra alergiški metalui.

Cirkonio keramika žymiai skaidresnė ir estetiškesnė nei metalo keramika, tačiau nėra skaidri. Todėl ja gali būti paslepiami metaliniai kaiščiai, labai tamsūs, negyvi arba dėmėti dantys.

Monolitinis cirkonis pasižymi ypatingu tvirtumu, todėl yra naudojamas, kai dėl didelių apkrovų burnoje nesilaiko kitų rūšių medžiagos. Dažniausiai tai aktualu protezuojant ant implantų.

Stiklo keramika

Ši medžiaga kitaip dar vadinama lauko špato, sluoksniuota arba porceliano keramika. Tai estetiška medžiaga, leidžianti sukurti itin natūraliai atrodančias dantų restauracijas, kurių storis siekia vos 0,2–0,3 mm. Dėl šios priežasties, protezuojant galima maksimaliai išsaugoti danties audinius.

Stiklo keramikos atsparumas lenkimui yra maždaug 90–120 Mpa. Nepaisant to, jog jis gali pasirodyti sąlyginai mažas, tokia laminatė, jei ja dengiamas teisingai nušlifuotas ir pakankamai emalio turintis dantis, gali būti labai tvirta.

„E-max“ keramika

Tai gamintojo Ivoclar Vivadent patentuota aukštos kokybės medžiaga iš ličio disilikato. Tai viena pažangiausių bemetalės keramikos rūšių. Ji yra net keletą kartų stipresnė už įprastą keramiką. Jos atsparumas lenkimui siekia net 360–400 MPa. „E-max“ keramika yra ypač pralaidi šviesai, todėl leidžia nepriekaištingai atkartoti natūralią danties išvaizdą ir užtikrinti atsparumą galimiems išoriniams pažeidimams. Be to, ši medžiaga pasižymi biosuderinamu, todėl burnos ertmėje nesukelia jokių nepageidaujamų reakcijų.
Šių medžiagų pasirinkimas daugeliu atvejų priklauso nuo dantų būklės, vietos ir siekiamo rezultato. Individualius poreikius atitinkantis protezavimo būdas ir tikslingai pasirinktos dantų protezavimo medžiagos leis mėgautis sveika ir puikiai atrodančia šypsena.

Dantų protezavimas, dantų protezai

Dantų protezavimas Vilniuje kaina: nuo ko ji priklauso?

Suprantame, jog daugeliui žmonių prieš ryžtantis šiai procedūrai, labai svarbu sužinoti, kiek kainuoja dantų protezavimas. Taigi, dantų protezavimo kainos daugeliu atvejų priklauso nuo šių aspektų:

  • procedūros sudėtingumo;
  • pasirinkto protezavimo būdo;
  • protezų tipo ir medžiagų;
  • protezuojamų dantų skaičiaus;
  • paciento būklės;
  • papildomų procedūrų ir tyrimų;
  • gydytojo kvalifikacijos.

Taigi, tikslią dantų protezavimo kainą Jums pasakys tik ortopedinės odontologijos specialistas konsultacijos metu. „Ozo“ klinikos specialistai visuomet stengiasi kiekvienam pacientui pasiūlyti jo poreikius ir finansines galimybes atitinkančius gydymo būdus ir sprendimus.

 

Dantų protezavimas Vilniuje – kokia yra gydymo eiga?

Kaip vyksta dantų protezavimas gali būti naudinga žinoti daugeliui. Pirmiausia, verta paminėti tai, jog protezavimo procedūra yra labai individualus procesas, kuris gali skirtis priklausomai nuo pasirinkto protezavimo būdo, tipo ir specialiai Jums sudaryto gydymo plano.

Paprastai „Ozo“ estetinės odontologijos ir implantologijos klinikoje, gydymo eigą sudaro šie etapai:

  1. Pirminė konsultacija ir apžiūra. Visas procesas paprastai prasideda nuo pirmosios konsultacijos su ortopedinės odontologijos specialistu. Konsultacija trunka iki valandos, jos metu gydytojas apžiūrės Jūsų dantis, įvertins esamą situaciją.
  2. Protezavimo būdo pasirinkimas. Gydytojas Jums atliks panoraminę visų dantų rentgeno nuotrauką, sudarys kitų reikalingų tyrimų planą ir, remdamasis jais – pasiūlys galimus gydymo sprendimus. Kartu įvertinsite kiekvieną jų ir pasirinksite Jums labiausiai tinkamą protezavimo būdą, atitinkantį poreikius ir finansines galimybes.
  3. Gydymo plano sudarymas. Ortopedinės odontologijos specialistas sudarys specialiai Jums pritaikytą gydymo planą, paaiškins apie tolimesnę gydymo eigą, pakonsultuos ir atsakys į dominančius klausimus. Specialioje programoje galėsite matyti suprojektuotą būsimą atkurtų dantų vaizdą.
  4. Pasiruošimas protezavimui. Priklausomai nuo situacijos, gali būti atliekamas terapinis dantų gydymas, dantų kanalų tvarkymas, burnos higiena ir kitos reikalingos procedūros.
  5. Antspaudų nuėmimas. Nuimami paciento dantų ir aplinkinių audinių antspaudai arba gali būti atliekamas dantų lanko skaitmeninis skenavimas. Pagal tai yra gaminami laikini ir vėliau nuolatiniai protezai, specialiai pritaikyti Jums.
  6. Protezavimo procedūra. Ji priklauso nuo pasirinkto protezavimo būdo ir tipo. Jeigu dantys yra protezuojami vainikėliais, laminatėmis ar tiltinėmis konstrukcijomis, dantis nušlifuojamas ir suteikiama reikiama forma bei atliekamos kitos reikiamos procedūros. Jeigu protezavimas yra atliekamas ant implanto, pagaminama individuali danties karūnėlė yra pritvirtinama ant implanto atramos.
  7. Nuolatinio protezo gamyba ir įdėjimas. Odontologijos laboratorijoje kvalifikuoti dantų technikai, naudodami antspaudus ir reikiamas medžiagas, pagamina protezus. Tad praėjus kuriam laikui – laikini dantų protezai yra pakeičiami nuolatiniais. Jeigu reikia, atliekamos būtinos korekcijos, kad būtų užtikrintas maksimalus komfortas.
  8. Teikiamos gydytojo rekomendacijos. Gydytojas Jums suteiks visą reikalinga informaciją, susijusią su protezų priežiūra ir atsakys į kitus Jums svarbius klausimus.
  9. Priežiūra. Po protezavimo procedūros, labai svarbu laikytis gydytojo nurodytų protezų ir burnos ertmės priežiūros rekomendacijų. Svarbu tinkamai valyti protezus, reguliariai atlikti burnos higieną, lankytis pas odontologą, taip pat pagal poreikį ir susitarimą – lankytis pas ortopedinės odontologijos specialistą.

Dažniausiai šiai procedūrai atlikti, priklausomai nuo dantų būklės ir sudaryto gydymo plano, gali prireikti apie 2–3 vizitų. Tačiau tikslią gydymo eigą ir trukmę konkrečiu atveju pasakys tik patyręs ortopedinės odontologijos specialistas.

Dantų protezavimas, dantų protezai

Kaip vyksta dantų protezavimas ant implantų?

Dantų implantavimo procedūros metu, į žandikaulio kaulą įsriegiamas danties šaknies formos titano lydinio sraigtelis (implantas), ant kurio vėliau fiksuojamas danties protezas.

Konsultacijos metu gydytojas įvertina bendrą burnos bei žandikaulio kaulo būklę. Vėliau yra atliekamas rentgenologinis ir radiologinis tyrimai, kad specialistas galėtų tiksliai išmatuoti žandikaulio kaulo aukštį, plotį ir apskaičiuoti reikiamo implanto poziciją. Taip pat yra atliekamas bendras dantų ištyrimas, kuris parodo, ar nėra pasislėpusių dantų problemų, sudaromas tikslus gydymo planas.

Svarbūs faktai apie implanto sriegimo procedūrą ir gijimą:

  • Vieno implanto operacija gali trukti iki 30 minučių.
  • Jeigu vienu metu yra įsriegiami daugiau nei vienas implantas, pavyzdžiui, priekinių dantų implantai, ar kartu yra atliekamos papildomos procedūros, visa tai gali trukti apie 1–2 valandas.
  • Operacijos metu yra naudojamas vietinis nuskausminimas, procedūra nėra maloni, tačiau yra visiškai neskausminga.
  • Jeigu pacientas pageidauja, gali būti atliekama sedacija – taip pacientas labiau atsipalaiduoja, patiria mažiau baimės ir streso.
  • Priklausomai nuo situacijos, laikini dantų protezai gali būti dedami iš karto po implantacijos.
  • Po operacijos labai svarbu laikytis gydytojo nurodymų: sukandus laikyti sterilų tvarstį, šaldyti vietą, nurodytą laiką nevalgyti, vengti fizinio krūvio, perkaitimo ar peršalimo, vartoti nurodytus vaistus nuo skausmo ar antibiotikus, kuriuos pagal poreikį paskiria gydytojas.
  • Dažniausiai siūlės išimamos vidutiniškai jau po 7–10 dienų ir laukiama kol implantas apaugs kaulu, įsitvirtins žandikaulyje. Šis procesas gali užtrukti ir iki pusės metų.

Sėkmingai prigijus implantui, gaminami specialiai Jums pritaikyti nuolatiniai fiksuoti dantų protezai. Priekinių dantų protezavimas dažnai yra kur kas sunkesnis procesas, nes reikia išgauti gerą protezo funkciją ir pasiekti puikų estetinį vaizdą. Tačiau kuo anksčiau pasiryšite prarastus dantis atstatyti – tuo paprastesnė bus procedūra. Plačiau apie protezų tvirtinimą ant implantų galite skaityti čia.

Dantų protezavimas, dantų protezai

Kodėl man yra reikalingas dantų protezavimas?

Tai, kad šiuo metu domitės dantų protezavimu, tikriausiai reiškia, jog esate netekę vieno ar daugiau dantų. Todėl Jūs geriau nei bet kas kitas žinote visus dėl to kylančius nepatogumus kramtant, kalbant ir šypsantis.
Protezavimo metu atstatomos kramtymo ir kalbos funkcijos suteikia galimybę vėl patogiai valgyti, drąsiai kalbėti ir džiaugtis estetiška šypsena. Šiuolaikinės technologijos leidžia protezuoti dantis taip, kad nejaustumėte jokio diskomforto.
Uždelsus kreiptis į specialistą, gydymas gali tapti sudėtingesnis ir brangesnis. Kuo anksčiau bus atstatyti prarasti dantys, tuo geriau apsisaugosite nuo kitų dantų netekimą lydinčių problemų, užtikrinsite tinkamą burnos sveikatą, o svarbiausia – labiau pasitikėsite savimi.

Domina dantų protezavimas Vilniuje? Galite užsiregistruoti profesionaliai protezuojančio gydytojo konsultacijai „Ozo“ estetinės odontologijos ir implantologijos klinikoje telefonu arba užpildę užklausos formą čia. Konsultacijos metu gausite atsakymus į visus Jums rūpimus klausimus. Individualiai bus parenkami labiausiai tinkami protezai, protezavimo būdas ir sudarytas individualiai pritaikytas gydymo planas. Nedelskite ir pradėkite rūpintis savimi jau šiandien!

Norite sužinoti daugiau? Žemiau rasite atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus (DUK), kurie, tikime, bus naudingi. Jeigu trūksta informacijos ir turite papildomų klausimų apie dantų protezavimą, susisiekite su mumis – esame pasiruošę Jums padėti.

 

DUK

Kaip prižiūrėti dantų protezus?

Fiksuotus dantų protezus reikia prižiūrėti visai kaip savo natūralius dantis: kruopščiai valyti ryte ir vakare, reguliariai atlikti burnos higieną. Specialisto parinkta pasta, burnos skalavimo skystis, tarpdančių šepetėlis ir siūlas – priemonės, kurių dažniausiai pakanka.

Išimamus dantų protezus rekomenduojama valyti po kiekvieno valgymo, kad po protezais nesikauptų nešvarumai ir bakterijos. Patogiausia tai padaryti juos išėmus. Protezus būtina tinkamai išvalyti šepetėliu, pasta ir mirkyti specialiame tirpale.

Nakčiai tokius protezus reikėtų išsiimti ir gerai išvalyti, o sausą protezą laikyti specialiame dėkle – tokiu būdu leisite dantenoms ir burnos gleivinei pailsėti. Dalis priemonių išimamiems protezams yra skirtos greitam valymui dienos metu, o kita dalis – nakčiai. Plačiau apie protezų priežiūrą skaitykite čia.

Nesvarbu, kokius protezus pasirinksite, reikia kasdien užtikrinti tinkamą jų priežiūrą. Svarbiausia – atidumas, kruopštumas, nuoseklumas, tinkamos dantų protezų valymo priemonės bei reguliarus lankymasis pas odontologą. Daugiau apie tinkamą protezų priežiūrą namuose Jums papasakos ortopedinės odontologijos specialistas.

Kokios yra dantų protezavimo kainos?

Protezavimo būdo pasirinkimas daugeliu atvejų priklauso nuo finansinių galimybių. Fiksuoti dantų protezai kaina gali skirtis priklausomai nuo pasirinktų protezų tipo ir protezavimo sudėtingumo. Tačiau šis būdas yra kur kas brangesnis, lyginant su išimamais. Pastarieji yra prieinami didesnei daliai žmonių, vis dėlto, dažnu atveju nėra tokie patogūs ir funkcionalūs.

Kiekvienu atveju, tikslią protezų kainą Jums pasakys tik šios srities gydytojas, įvertinęs Jūsų situaciją. Protezavimo, implantacijos, chirurginių bei kitų procedūrų kainas rasite ir mūsų kainoraštyje.

Ar dantų protezavimas yra skausmingas?

Daugelis žmonių vengia protezuoti dantis, nes mano, jog tai yra labai skausminga, tačiau tai yra klaidingas įsitikinimas. Dantų protezavimo procedūra yra visiškai neskausminga, nes procedūros metu yra taikomas vietinis nuskausminimas.

Dantų protezavimas Vilniuje – kaip pasirinkti tinkamus specialistus?

Jeigu Jums yra reikalingas dantų protezavimo specialistas, labai svarbu pasirinkti patikimą ir šią sritį puikiai išmanantį gydytoją. Kad būtų patogiau, ieškokite gydymo įstaigų internetu. Pavyzdžiui, įvedę į paiešką „dantų protezavimas Vilnius“, rasite ne vieną gydymo įstaigą. Svarstote kurią pasirinkti? Atsižvelkite į vartotojų atsiliepimus, atliktus darbus, turimą gydytojų patirtį.

Žinoma, ne ką mažiau svarbu atkreipti dėmesį ir į kainą, kuri turi didelę įtaką klinikos pasirinkimui. Dantų protezavimas Vilniuje kaina gali būti labai skirtinga, nes kiekviena įstaiga gali taikyti skirtingą kainodarą ar siūlyti nuolaidas bei akcijas. Vis dėlto, neženklūs kainos skirtumai neturėtų būti pagrindinis klinikos pasirinkimo kriterijus.

Taip pat galite iš anksto susitarti ir nuvykti į keletą skirtingų odontologijos klinikų konsultacijai ir taip išsirinkti Jums labiausiai tinkančią. Svarbiausia – neskubėkite ir skirkite pakankamai laiko patyrusio specialisto paieškai, kuris galės Jums padėti.

Ar dantų protezavimo paslauga „Ozo“ klinikoje yra galima išsimokėtinai?

Taip, „Ozo“ estetinės odontologijos ir implantologijos klinikoje už suteiktas paslaugas galima atsiskaityti išsimokėtinai. Apskritai, visuomet galima rinktis Jums patogiausią atsiskaitymo būdą: grynaisiais, pavedimu, banko kortele ar sveikos draudimu.

Kiek laiko trunka dantų protezavimas?

Protezavimo trukmė priklauso nuo individualios situacijos, poreikių bei pasirinkto gydymo būdo. Gydymas gali trukti nuo savaitės iki kelių mėnesių. Kiek tiksliai gali trukti ši procedūra – Jums pasakys tik ortopedinės odontologijos specialistas, įvertinęs konkrečią situaciją.

Ar galima valgyti įprastą maistą su dantų protezais?

Su kokybiškais, patogiais, specialiai Jums pritaikytais protezais galėsite valgyti praktiškai bet kokį maistą. Tiesa, turint išimamus dantų protezus, rekomenduojama vengti itin kieto maisto ar vienu metu valgyti šaltą ir karštą maistą, kitaip tariant, geriau vengti temperatūrų skirtumo. Gali prireikti laiko, kol priprasite prie protezų, tačiau po keleto dienų ar savaičių, kalbėjimas ir valgymas neturėtų kelti jokio diskomforto.

Kuo skiriasi fiksuoti ir išimami dantų protezai?

Fiksuoti (neišimami) protezai yra pricementuojami prie dantų arba prisukami prie implantų. Tai tvirtas, patogus ir ilgaamžis sprendimas, kuris leidžia efektyviai atkurti prarastą kramtymo funkciją, natūraliai atrodančią šypseną. Dantų protezavimo kainos atžvilgiu tai galbūt brangesnis, bet neabejotinai patogesnis dantų atkūrimo būdas.

Tuo tarpu išimami dantų protezai yra dalinės, pilnos plokštelės arba lanko atraminiai protezai, kuriuos nakčiai reikia išsiimti. Nors dėl paprastesnės priežiūros ir didesnio komforto fiksuoti dantų protezai yra kur kas pranašesni, tačiau išimami – tai taip pat gali būti puiki alternatyva, ypač tais atvejais, kai dėl tam tikrų priežasčių pacientui nėra galimybės atlikti dantų implantacijos.

Ar protezais atkurti dantys skiriasi nuo natūralių?

Šiandien protezų gamybai yra naudojamos tik aukštos kokybės medžiagos. Dantų technikai, turėdami detalią informaciją iš gydytojo, pažangiomis technologijomis gana tiksliai imituoja natūralų dantį, pagal natūralią paciento dantų spalvą. Profesionalus protezavimas dantų formas bei spalvą atkartoja taip tiksliai, kad skirtumas tarp protezų ir natūralių dantų beveik nėra matomas.

Kiek laiko tarnauja dantų protezai?

Tai yra ilgaamžė investicija, tačiau gaminių tarnavimo laikas labai priklauso nuo pasirinkto protezavimo būdo, tipo bei tinkamos priežiūros. Kad fiksuoti ar išimami dantų protezai Jums tarnautų ilgai, reikia tinkamai juos prižiūrėti, kruopščiai valyti, reguliariai atlikti burnos higieną, lankytis pas odontologą, naudoti reikiamas priežiūros priemones ir laikytis gydytojo nurodymų. Gerai prižiūrint atstatytus dantis, jie puikiai laikosi ir pakartotinis dantų protezavimas nebus reikalingas ilgus metus.

Kaip pasirinkti tinkamiausią ortopedinio gydymo metodą?

Tinkamiausią gydymo metodą gydytojas odontologas parenka atsižvelgdamas į paciento burnos ertmės būklę, pageidavimus, įpročius, ankstesnes restauracijas, finansines galimybes.
„Ozo“ estetinės odontologijos ir implantologijos klinikoje gydytojai odontologai naudoja moderniausias technologijas ir patikimiausius, kiekvienam pacientui pritaikytus gydymo būdus. Todėl mūsų specialistų atliekamas dantų protezavimas Vilniuje padeda pasiekti itin džiuginančius rezultatus.
Nepamirškite, kad kur kas lengviau kiekvieną dieną atidžiai rūpintis dantimis ir išsaugoti juos sveikus nei rekonstruoti pažeistus. Geriausia profilaktinė priemonė nuo visų dantų ligų – nepriekaištinga jų priežiūra.

Kuo keraminė protezų konstrukcija skiriasi nuo metalinių?

Keramika yra aukščiausius estetikos kriterijus atitinkanti medžiaga, naudojama ortopedinėje odontologijoje. Tam tikromis savybėmis ji pranoksta metalo keramiką. Pastaroji nėra pralaidi šviesai, todėl dantenos gali atrodyti tamsesnės. Bemetalė keramika pasižymi pralaidumu šviesai, jos fizinės savybės artimos natūralaus danties savybėms.

Kuo ypatingi „Valplast“ tipo protezai?

„Valplast“ sistema – tai visiškai naujas dalinių protezų gamybos būdas iš minkštos plastmasės nailoninio termoplastiko. Ši unikali kombinacija padeda sukurti lanksčias, patogias ir estetiškas priemones. Taigi, niekas nė neįtars, kad yra nešiojami dantų protezai.

Ar po protezo įdėjimo reikia lankytis pas odontologą?

Po protezo įdėjimo pas odontologą reikia apsilankyti praėjus maždaug dviems mėnesiams ir vėliau – šešiems mėnesiams. Vizitų metu į protezą įvedamas papildomas plastmasės sluoksnis, tolygiai paskirstantis krūvį atraminiams dantims, kurie priešingu atveju gali iškristi. Be to, nuo perkrovos jie gali pradėti judėti, atsirasti skausmas. Ilgainiui gleivinė pripranta prie krūvio. Nešiojant dantų protezus su užraktais, bent kartą metuose reikia profilaktiškai apsilankyti pas savo gydytoją.

Kokie požymiai išduoda, kad laikas patikrinti ir galbūt net pakeisti išimamus protezus?

Jei dantų protezai krenta, kai kalbate ar juokiatės, laikas apsilankyti pas gydytoją ortopedą. Verta atkreipti dėmesį ir į kitus požymius, tokius kaip:

  • sudirgusi ir skausminga burnos ertmės gleivinė;
  • suplonėjusios lūpos ir nulinkę lūpų kampai;
  • sutrikęs ar apsunkintas kramtymas;
  • susenęs veidas;
  • aplink burnos ertmę atsiradusios raukšlės;
  • neaiškus garsų tarimas;
  • atsiradęs švilpimas;
  • traškėjimas;
  • neaiškūs galvos, kaklo ar ausies skausmai.

Pastebėjus šiuos požymius, rekomenduojama nedelsti ir kreiptis į specialistą, kuris išimamus protezus pakoreguos arba pakeis naujais.

Kiek laiko trunka protezo gamyba laboratorijoje?

Dantų protezų gamybos trukmė priklauso nuo protezo sudėtingumo, tačiau „Ozo“ estetinės odontologijos ir implantologijos klinikos gydytojai siekia, kad pacientai gražia šypsena galėtų džiaugtis kuo greičiau. Todėl paprastai protezo gamyba gali trukti ne ilgiau, kaip 7 darbo dienas.